Aktualizováno: MXGP Velké Británie, třída MXGP. Vítězem opakované 1. jízdy Cairoli

24.05.2015....

Na startu kategorie MXGP se neobjevil opět Ryan Villopoto, a spíše než na závodech mistrovství světa, jej uvidíme po zbytek sezóny v AMA motokrosové sérii v USA, Toho na startu v Matterley Basin nahradil Xavier Boog. Pro zranění palce na ruce chyběl Kevin Srijbos. Naopak do Velké Británie přiletěl z poza velké louže Mike Alessi. Ten ale očividně na nejlepší evropské jezdce nestačil. Již v kvalifikaci totiž dojel, až na 24. místě.

Holeshot získal Antonio Cairoli, před Clementem Desallem. Hned po několika metrech se do vedení dostal Desalle. V prvním kole si vybral smolný okamžik Max Nagl, když ze šestého místa upadl a propadl se na samotný chvost startovního pole. další a to fatální průběh 1. jízdy nastal ve 14. minutě, kdy havaroval Davide Guarneri a jeho tělo bezvládně leželo přímo uprostřed trati. A tak zcela logicky ředitelství závodu jízdu zastavilo. Vedoucí muž průběžného seriálu MXGP Max Nagl byl v té chvíli šestnáctý.

Do opakované jízdy získal Holeshot opět Cairoli a ukázal tak, jakou sílu má jeho nová KTM 450. za ním sváděli bitvu o druhé a třetí místo Desalle a Nagl. Na čtvrtém místě dojel po skvělé jízdě, když dokázal předjet i týmového kolegu z HRC Paulina, Bobryshev. páté místo získal domácí, tedy britský jezdec Shaun Simpson a půltucet nejlepších uzavřel Paulin.