AKTUALIZUJEME: Kevin Benadives se stal celkovým vítězem 43. ročníku Rallye Dakar. Martin Michek je desátý

15.01.2021....

43. ročník Rallye Dakar skončil. Dnešní poslední, dvanáctou etapu, která vedla Yanbu do Jeddahu a měřila447 kilometrů z čehož rychlostní zkouška byla 200 kilometrů dlouhá, vyhrál Ricky Brabec, před Kevinem Benavidesem (oba Monster Energy Honda Team 2021). Dnes třetí dojel Matthias Walkner (Red Bull KTM Factory Team), čtvrtý byl Američan Skyler Howes (BAS Dakar KTM Racing Team), pátý Daniel Sanders (Factory Racing KTM). V prvotních oficiálních výsledcích dnes dojel šestý Martin Michek (Orion - Moto Racing Group), ale následná dvacetiminutová penalizace jej odsunula na místo dvacáté třetí. Slovenský reprezentant Štefan Svitko (Slovnaft Rally Team) dnes skončil patnáctý. Hned jedno místo za ním, tedy šestnáctý skončil Michkův týmový kolega Milan Engel. Dvacáté šesté místo dnes vydobyl Jan Brabec (Strojrent Team). Třicáté druhé místo dnes patří Davidu Pabiškovi (Jantar Team), čtyřicáté deváté Liboru Podmolovi (Podmol Dakar Team) a padesáté Rudolfu Lhotskému (Jantar Team).

Celkovým vítězem 43. ročníku Rallye Dakar se stal Argentinec Kevin Benavides, o 4:56 minut před svým týmovým parťákem Rickym Brabcem z USA a třetím Samem Sunderlandem z Velké Británie. Ten na vítěze ztratil 15:57 minuty. Celkově čtvrtý, ale jako nejlepší nováček na Rallye Dakar 2021 je hodnocen Daniel Sanders z Austrálie. S celkovým pátým místě je jistě spokojen Skyler Howes z USA. Šesté místo si ze Saudské Arábie odváží Španěl Lorenzo Santolino (Sharco Factory), sedmé Čilan Pablo Quintanilla (Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing). Slovenský jezdec Štefan Svitko nakonec skončil osmý. Po potížích v úvodním týdnu si pro celkové deváté místo dojel Matthias Walkner z Rakouska. Nejlepší desítku jezdců nejtěžší motocyklové rallye světa uzavírá nakonec Martin Michek. Nejlepší ženou je sedmnáctá Španělka Leila Sainzová (GASGAS Factory Team). Celkově osmnáctý skončil Milan Engel. Zmiňme dalšího nováčka, devatenáctého Portugalce Ruie Goncalvese (Sherco Factory), který jak jsme již jednou psali, je bývalým skvělým motokrosařem, který dokázal v mistrovství světa MX1, MXGP a MX2 nejednou vystoupit na pódium. Třicáté místo letos vybojoval David Pabiška a jen jedno místo za ním skončil další nováček Libor Podmol. Čtyřicáté první místo si domů do Štemberka odváží Rudolf Lhotský.