AKTUALIZUJEME: Suverénní vítězství Herlingse v první jízdě MX2 v mexické MXGP Leonu

17.04.2016....

Máme tu na delší dobu poslední závod FIM Mistrovství světa v motokrosu mimo evropské území. Dneškem vrcholí v téměř deset tisíc kilometrů vzdáleném Mexiku pátý podnik osmnáctidílného seriálu MXGP. Mexický Leon hostí podnik mistrovství světa po třetí v řadě, pro což zde byla vybudovaná umělá trať superkrosového typu. V sobotních kvalifikačních jízdách prakticky suverénně dominovali dva jezdci. V MX2 to byl celkem logicky dosavadní vedoucí muž tabulky světového šampionátu MX2 a doposud ještě neporažený Jeffrey Herlings. Za ním v kvalifikační jízdě skončil jeho týmový kolega na KTM Pauls Jonass, který dokonce v úvodu rozjížďku vedl.

1. jízda MX2

Hooleshot pro Anstieho (Husqvarna), za ním Jonass, Herlings (oba KTM), Seewer, (Suzuki), Bernardini (TM), Brylyakov (Kawasaki), Zaragoza /Honda). V prvním kole se do vedení dostal Jonass, Na malou chvíli Bernardini předjel čtvrtého Seewera. Velký souboj předváděli Jonass z Anstiem, když vše v poklidu sledoval třetí Herlings. Dále potom jeli Seewer, Brylyakov, Zaragoza, až šestý Ital Bernardini. průběh závodu byl velmi podobný sobotní kvalifikaci, kdy se Herlings pomalu rozjížděl, ale v prvním možném útoku na Jonasse šel do vedení. Naopak Jonass následně chyboval a po pádu, kdy mu podkluzlo přední kolo upadl a propadl se na sedmé místo. V pátém kole byl ve vedení Herlings, ale jen 1,5 sekundy před Anstiem. V průběho jízdy se na šesté místo probil Tonkov, který musel najíždět na start jako poslední, protože ve včerejší kvalifikaci musel odstoupit pro poruchu své Yamahy. V sedmém kole se na páté místo dostal po předjetí Paturela, Jonass. V polovině rozjížďky měl Herlings na Anstieho 5 sekund náskoku a v kole třináctém to bylo sekund deset. Dvě kola před cílem se sportovní tragédie odehrála u Anstieho, kterému přestala jet jeho Husqvarna.

Nakonec tedy z náskokem sobě vlastím více jak půl minuty vyhrál Herlings, před určitě překvapivě druhým Brylyakovem a třetím Seewerem. Čtvrté místo nakonec vydřel Jonass. Za ním dále dojeli Tonkov, Petrov, Bernardini.