Antonio Cairoli vítězem loketské druhé jízdy. Celkovým vítězem MXGP České republiky 2021 se stal Jorge Prado

25.07.2021….

MXGP

1. jízda

Asi jednu minutu před startem první jízdy začalo pršet, když jen těsně minula loketský motokrosový areál bouřka. Nejlepší startovní manévr první jízdy předvedl Jorge Prado (KTM), před Benem Watsonem (Yamaha), Timem Gajserem (Honda), Glennem Coldenhoffem (Yamaha), Romainem Febvrem (Kawasaki), Jeremym  Seewerem (Yamaha), Antoniem Cairolim, Alessandrem Lupinem (KTM), Paulsem Jonassem (GASGAS) a desátý byl Henry Jacobi (Honda). Po odjetých deseti minutách vedl Prado s náskokem sekundy a půl před Gajserem. Třetí jezdil Watson, který na lídra jízdy ztrácel více než tři sekundy. Čtvrtý byl Coldenhoff, jehož těsně stíhal Febvre. Šestý byl Seewer, kterého pro změnu naháněl Cairoli. V šestém kole to byl Gajser, který zajel prozatímní nejrychlejší kolo první jízdy. Prado zajel čas jen o čtyři desetiny pomalejší. V polovině rozjížďky již byl třetí Coldenhoff, za jehož zády byl těsně nalepen Febvre. Oba ale ztráceli na Prada s Gajserem více než deset sekund. Stejně jako v minulých letech se prokazovalo, jak důležité je v Lokti dobře odstartovat, protože předjetí je zde nesmírně složité. To se v devátém kole podařilo Seewerovi s Cairolim, když na sedmé místo odsunuli Watsona. V jedenáctém kole hodně agresivně udolal Febvre Coldenhoffa. Ve dvacáté minutě ztrácel stále Gajser na Prada rovnou jednu sekundu. Ve dvanáctém kole se na sedmé místo posunul Jonass. V témže kole byl Febvre o sekundy rychlejší Prada a Gajsera, na oba ale ztrácel více jak osm sekund. Ve třináctém kole odstoupil Jonass. Výborně jel Jeremy Van Horebeek (BETA), když tři kola před cílem se posunul na sedmé místo. Boj o prvenství byl dramatický až do posledních metrů závodu. Nakonec zvítězil Prado, když druhý Gajser byl v cíli jen o pět desetin pomalejší. Třetí dojel i přes problémy v posledních dvou kolech Febvre. Čtvrtý skončil Coldenhoff, pátý Seewer, šestý Cairoli. Sedmý Van Horebeek, osmý Lupino, devátý Calvin Vlaanderen (Yamaha) a desátý Jacobi. Skvělý výsledek také zajel Venezuelčan Lorenzo Locurcio (KTM) z týmu Gunnex KTM Racing.

2 jízda

Prado, Cairoli, Seewer, Coldenhoff, Gajser, Monticelli, Jonass, Shaun Sipmspon (KTM), Watson a Lupino, takové bylo pořadí po startu poslední jízdy loketského motokrosového svátku. Hned v prvním kole se Cairoli dostal do vedení a Pradovi dokázal poodjet. Ve druhém kole Gajser tvrdě předjel Coldenhoffa. Až osmnáctý jezdil v úvodu Febvre, dokonce dvě místa za Locurciem. Za vedoucím Cairolim se utvořila silná skupina: Prado, Seewer, Gajser, Coldenhoff. Po odjetých deset minutách se dokonce jezdci na druhém až čtvrtém místě na Cairoliho značně dotáhli. V pátém kole měl těžký pád Gajser. Do dalších bojů se vrátil až jako osmadvacátý. Kolo na to se Seewer probil před Prada. Pořadí v polovině jízdy bylo: Cairoli, Seewer, Prado, Coldenhoff, Monticelli, Simpson, Jonass, Vlaanderen, Lupino, Van Horebeek. Sedmnáctý jezdil Locurcio a Gajser dvacátý sedmý. Skvěle jedoucí Cairoli měl v jedenáctém kole na druhého Seewera náskok čtyř sekund. Gajser byl v tu dobu dvacátý čtvrtý, ale jeho časy na jedno kolo byly nejrychlejší ze všech jezdců. Ve dvanáctém kole se na deváté místo dostal po špatném startu Febvre. Jen co jsem tento fakt napsal, šel Febvre k zemi. Sledovali jsme další závod na trati v Lokti díky tvrdému podkladu plných kamínků se spoustou pádů. Ve čtrnáctém kole byl Gajser již na bodech, což se po jeho pádu a obrovské ztrátě zdálo nemožné. Vítězem druhé jízdy MXGP České republice se stal Cairoli, před Seewerem, Pradem, Colenhoffem, Monticellim, Jonassem, Simpsonem, Lupinem, Van Horebeekem a Febvrem. Gajser nakonec skončil patnáctý. Locurcio sedmnáctý. Celkovým vítězem MXGP České republiky 2021 se stal Prado, před Cairolim a Seewerem. Mimo pódium bylo pořadí: Coldenhoff, Febvre, Gajser, Lupino, Van Horebeek, Monticelli a Watson. V průběžném pořadí seriálu FIM MXGP vede Gajser. Druhý Cairoli na něj ztrácí bodů devět. Třetí je již Prado. Čtvrtý Febvre, pátý Seewer, šestý Herlings, sedmý Coldenhoff, osmý Jonass, devátý Lupino a desátý Watson.

Výsledky 1. jízdy

1. Jorge Prado (ESP, KTM), 35:10.919; 2. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:00.529; 3. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:21.968; 4. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:23.975; 5. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:25.449; 6. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:36.914; 7. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), +0:41.288; 8. Alessandro Lupino (ITA, KTM), +0:42.728; 9. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +0:42.842; 10. Henry Jacobi (GER, Honda), +0:51.359; 11. Ben Watson (GBR, Yamaha), +0:52.489; 12. Lorenzo Locurcio (VEN, KTM), +1:00.260; 13. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna), +1:03.010; 14. Ivo Monticelli (ITA, Kawasaki), +1:05.710; 15. Tom Koch (GER, KTM), +1:09.166; 16. Alvin Östlund (SWE, Yamaha), +1:16.332; 17. Shaun Simpson (GBR, KTM), +1:21.986; 18. Brian Bogers (NED, GASGAS), +1:25.350; 19. Adam Sterry (GBR, KTM), +1:30.752; 20. Jordi Tixier (FRA, KTM), +1:33.673;

Výsledky 2. jízdy

1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 33:52.869; 2. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:04.369; 3. Jorge Prado (ESP, KTM), +0:07.715; 4. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:10.589; 5. Ivo Monticelli (ITA, Kawasaki), +0:23.625; 6. Pauls Jonass (LAT, GASGAS), +0:26.110; 7. Shaun Simpson (GBR, KTM), +0:28.763; 8. Alessandro Lupino (ITA, KTM), +0:30.342; 9. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), +0:35.811; 10. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:42.162; 11. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +0:43.720; 12. Ben Watson (GBR, Yamaha), +0:50.479; 13. Adam Sterry (GBR, KTM), +0:55.115; 14. Alberto Forato (ITA, GASGAS), +1:05.478; 15. Tim Gajser (SLO, Honda), +1:07.228; 16. Henry Jacobi (GER, Honda), +1:18.267; 17. Lorenzo Locurcio (VEN, KTM), +1:20.023; 18. Vsevolod Brylyakov (MFR, Honda), +1:22.112; 19. Jose Butron (ESP, KTM), +1:22.529; 20. Tom Koch (GER, KTM), +1:31.518;