Artem Laguta zaslouženým vítězem nedělní Speedway Grand Prix v Praze

19.07.2021....

Sobotní druhý díl FIM Mistrovství světa 2021 na ploché dráze v Praze na Markétě musel být kvůli silnému dešti přesunut na neděli. Závod se uskutečnil od 13:00, což je pro plochodrážní GP raritou, jelikož se vždy startuje úderem 19 hodiny. V samotném finále měl nejlepší start Rus Emil Sajfutdinov, ale pravděpodobně kvůli poruše jeho motocyklu jej během čtyř kole předjeli jak následný vítěz a krajan Artjom Laguta, Maciej Janowski i Fredrik Lindgren. Právě takové bylo pořadí i na stupních vítězů. Honza Kvěch skončil tentokrát čtrnáctý. Na ovále se objevil Petr Chlupáč.

„Jsem velmi šťastný, v sobotu bylo hodně deště, ale dnes byl pryč a trať byla OK. Odstartovat dnes byl docela těžké, ale pro mě nebyl žádný problém. Byl to pro mě dobrý den, děkuji svému týmu a rodině, jsou můj život."

Spokojen byl také Maciej Janowski, když ve dvou úvodních kolech seriálu ztratil pouhé dva tabulkové body. „Byly to dva úplně odlišné dny,“ porovnával pátek se sobotou. „Po čtyřech jízdách jsem vyměnil motorku, ta první, co jsem s ní vyhrál, ztratila výkon. A všechno bylo poté mnohem, mnohem lepší.“