BELGIE VÍTĚZÍ V MXON, USA "AŽ" DRUZÍ.TŘETÍ ITÁLIE

29. 9. 2013....

Celkovými vítězi 67. ročníku Motokrosu Národů v Německém Theuschenthalu, se po patnácté v její historii stává BELGIE vedená managerem Joelem Smetsem, ve složení Jeremy van Horebeek, Clemen Dessale a Ken de Dycker, která poráží po urputné bitvě favorizované jezdce USA Eli Tomac, Ryan Dungey a Justin Barcia. Na třetím místě skončila ITÁLIE, s dnes suverením ANTONIO CAIROLIM jenž bral dvakrát první místo, toho na stupně vítězů doprovodili Alessandro Lupino a David Philippaerts.

Kalich hořkosti si až do dna vypilo domácí Německo, kterému selhal s umístněním na 40 a 39 místě Dennis Ulrich a tak famózní výkon Kena Roczena 2 a 1 doplněn Maximiliánem Naglem 11 a 4, nestačil na lepší než 7 místo.

České trio Neugebauer, Smola, Michek po splnění cíle čímž byl postup z kvalifikace vybojovalo konečné 15 místo

 

Konečné výsledky MXoN:

1 Belgium 27

2 Race 3 4 DE DYCKER, Ken FMB KTM
3 Race 2 6 DESALLE, Clement FMB Suzuki
7 Race 2 5 VAN HOREBEEK, Jeremy FMB Kawasaki
7 Race 1 5 VAN HOREBEEK, Jeremy FMB Kawasaki
8 Race 1 4 DE DYCKER, Ken FMB KTM

2 USA 30
2 Race 2 8 TOMAC, Eli AMA Honda
4 Race 2 9 BARCIA, Justin AMA Honda
6 Race 1 7 DUNGEY, Ryan AMA KTM
7 Race 3 7 DUNGEY, Ryan AMA KTM
11 Race 3 9 BARCIA, Justin AMA Honda
16 Race 1 8 TOMAC, Eli AMA Honda

3 Italy 33
1 Race 3 13 CAIROLI, Antonio FMI KTM
1 Race 1 13 CAIROLI, Antonio FMI KTM
8 Race 2 14 LUPINO, Alessandro FMI Kawasaki
10 Race 3 15 PHILIPPAERTS, David FMI Honda
13 Race 1 14 LUPINO, Alessandro FMI Kawasaki
14 Race 2 15 PHILIPPAERTS, David FMI Honda

4 Australia 40
4 Race 1 29 FERRIS, Dean MA Yamaha
5 Race 2 29 FERRIS, Dean MA Yamaha
8 Race 3 28 METCALFE, Brett AMA Kawasaki
10 Race 1 28 METCALFE, Brett AMA Kawasaki
13 Race 3 30 WATERS, Todd MA KTM
20 Race 2 30 WATERS, Todd MA KTM

5 France 44
5 Race 1 16 PAULIN, Gautier MCM Kawasaki
6 Race 3 16 PAULIN, Gautier MCM Kawasaki
9 Race 2 18 CHARLIER, Christophe FFM Yamaha
12 Race 2 17 TIXIER, Jordi FFM KTM
12 Race 1 17 TIXIER, Jordi FFM KTM
30 Race 3 18 CHARLIER, Christophe FFM Yamaha

6 Great Britain 49
3 Race 1 22 SEARLE, Tommy ACU Kawasaki
5 Race 3 22 SEARLE, Tommy ACU Kawasaki
11 Race 2 23 NICHOLLS, Jake ACU KTM
12 Race 3 24 SIMPSON, Shaun ACU Yamaha
18 Race 2 24 SIMPSON, Shaun ACU Yamaha
18 Race 1 23 NICHOLLS, Jake ACU KTM

18 Race 1 23 NICHOLLS, Jake ACU KTM

7 Germany 57
1 Race 2 2 ROCZEN, Ken DMSB KTM
2 Race 1 2 ROCZEN, Ken DMSB KTM
4 Race 3 1 NAGL, Maximilian DMSB Honda
11 Race 1 1 NAGL, Maximilian DMSB Honda
39 Race 3 3 ULLRICH, Dennis DMSB KTM
40 Race 2 3 ULLRICH, Dennis DMSB KTM

8 Russia 78
3 Race 3 31 BOBRYSHEV, Evgeny MFR Honda
10 Race 2 32 TONKOV, Aleksandr MFR Honda
14 Race 1 32 TONKOV, Aleksandr MFR Honda
15 Race 2 33 MIKHAYLOV, Evgeny MFR KTM
36 Race 3 33 MIKHAYLOV, Evgeny MFR KTM
40 Race 1 31 BOBRYSHEV, Evgeny MFR Honda

9 Switzerland 87
9 Race 1 55 GUILLOD, Valentin FMS KTM
14 Race 3 55 GUILLOD, Valentin FMS KTM
17 Race 1 56 SEEWER, Jeremy FMS Suzuki
23 Race 3 57 AUBERSON, Killian FMS KTM
24 Race 2 56 SEEWER, Jeremy FMS Suzuki
31 Race 2 57 AUBERSON, Killian FMS KTM

10 Estonia 92
6 Race 2 21 LEOK, Tanel EMF TM
17 Race 3 21 LEOK, Tanel EMF TM
18 Race 3 19 KRESTINOV, Gert EMF Kawasaki
21 Race 1 19 KRESTINOV, Gert EMF Kawasaki
30 Race 2 20 KAHRO, Erki EMF KTM
32 Race 1 20 KAHRO, Erki EMF KTM

11 The Netherlands 99
9 Race 3 10 DE REUVER, Marc KNMV KTM
16 Race 2 11 COLDENHOFF, Glenn KNMV KTM
19 Race 1 11 COLDENHOFF, Glenn KNMV KTM
22 Race 1 10 DE REUVER, Marc KNMV KTM
33 Race 3 12 BRAKKE, Herjan KNMV Yamaha
37 Race 2 12 BRAKKE, Herjan KNMV Yamaha

12 Austria 107
15 Race 3 72 WALKNER, Matthias OeAMTC KTM
19 Race 2 72 WALKNER, Matthias OeAMTC KTM
23 Race 1 71 RAUCHENECKER, Pascal OeAMTC KTM
25 Race 3 70 SCHMIDINGER, Günter OeAMTC Honda
25 Race 1 70 SCHMIDINGER, Günter OeAMTC Honda
26 Race 2 71 RAUCHENECKER, Pascal OeAMTC KTM

13 Spain 117
17 Race 2 74 BUTRON, Jose RFME KTM
20 Race 3 73 BARRAGAN, Jonathan RFME KTM
20 Race 1 74 BUTRON, Jose RFME KTM
28 Race 3 75 LOZANO, Alvaro RFME Yamaha
32 Race 2 75 LOZANO, Alvaro RFME Yamaha
38 Race 1 73 BARRAGAN, Jonathan RFME KTM

14 Denmark 118
15 Race 1 52 LYNGGAARD, Kasper DMU Yamaha
19 Race 3 54 LARSEN, Nikolaj DMU Honda
21 Race 2 54 LARSEN, Nikolaj DMU Honda
27 Race 2 53 OLSEN, Stefan Kjer DMU Honda
36 Race 1 53 OLSEN, Stefan Kjer DMU Honda
38 Race 3 52 LYNGGAARD, Kasper DMU Yamaha

15 Czech Republic 121
21 Race 3 61 SMOLA, Frantisek ACCR KTM
22 Race 3 63 MICHEK, Martin ACCR KTM
25 Race 2 62 NEUGEBAUER, Filip DMSB Kawasaki
26 Race 1 61 SMOLA, Frantisek ACCR KTM
27 Race 1 62 NEUGEBAUER, Filip DMSB Kawasaki
29 Race 2 63 MICHEK, Martin ACCR KTM

 

 

1. jizda (MX1+ MX2)

1 13 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 33:57.542
2 2 Roczen, Ken GER DMSB KTM 34:05.377
3 22 Searle, Tommy GBR ACU Kawasaki 34:07.680
4 29 Ferris, Dean AUS MA Yamaha 34:12.956
5 16 Paulin, Gautier FRA MCM Kawasaki 34:13.798
6 7 Dungey, Ryan USA AMA KTM 34:14.567
7 5 van Horebeek, Jeremy BEL FMB Kawasaki 34:15.704
8 4 de Dycker, Ken BEL FMB KTM 34:38.816
9 55 Guillod, Valentin SUI FMS KTM 34:42.353
10 28 Metcalfe, Brett AUS AMA Kawasaki 34:42.824
11 1 Nagl, Maximilian GER DMSB Honda 34:50.047
12 17 Tixier, Jordi FRA FFM KTM 34:55.874
13 14 Lupino, Alessandro ITA FMI Kawasaki 35:01.596
14 32 Tonkov, Aleksandr RUS MFR Honda 35:02.303
15 52 Lynggaard, Kasper DEN DMU Yamaha 35:03.135
16 8 Tomac, Eli USA AMA Honda 35:03.840
18 23 Nicholls, Jake GBR ACU KTM 35:04.806
19 11 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 35:10.628
20 74 Butron, Jose ESP RFME KTM 35:19.587

21 19 Krestinov, Gert EST EMF Kawasaki 35:22.478
22 10 de Reuver, Marc NED KNMV KTM 35:29.801
23 71 Rauchenecker, Pascal AUT OeAMTC KTM 35:31.422
24 41 Ivanovs, Davis LAT LAMSF Kawasaki 35:31.950
25 70 Schmidinger, Günter AUT OeAMTC Honda 35:32.450
26 61 Smola, Frantisek CZE ACCR KTM 33:47.414
27 62 Neugebauer, Filip CZE DMSB Kawasaki 33:58.747
28 59 Kullas, Harri FIN SML KTM 33:59.044
29 58 Tiainen, Santtu FIN SML Honda 34:04.312
30 25 Goncalves, Rui POR FMP KTM 34:09.560
31 26 Alberto, Paulo POR FMP Honda 34:10.225
32 20 Kahro, Erki EST EMF KTM 34:10.539
33 43 Carter, Rhys NZL MNZ Suzuki 34:28.109
34 44 Lamont, Kayne NZL MNZ KTM 34:28.570
35 49 Heibye, Even NOR NMF KTM 34:30.950
36 53 Olsen, Stefan Kjer DEN DMU Honda 34:40.151
37 40 Justs, Augusts LAT LAMSF Honda 34:41.993
38 73 Barragan, Jonathan ESP RFME KTM 34:48.659
39 50 Klingsheim, Magne NOR NMF Yamaha 35:25.261
40 31 Bobryshev, Evgeny RUS MFR Honda 6:12.830 3

2. jízda (MX2+ OPEN)

1 2 Roczen, Ken GER DMSB KTM 33:32.919
2 8 Tomac, Eli USA AMA Honda 33:33.472
3 6 Desalle, Clement BEL FMB Suzuki 34:21.946
4 9 Barcia, Justin USA AMA Honda 34:29.888
5 29 Ferris, Dean AUS MA Yamaha 34:37.707
6 21 Leok, Tanel EST EMF TM 34:44.045
7 5 van Horebeek, Jeremy BEL FMB Kawasaki 34:47.415
8 14 Lupino, Alessandro ITA FMI Kawasaki 34:49.543
9 18 Charlier, Christophe FRA FFM Yamaha 34:55.702
10 32 Tonkov, Aleksandr RUS MFR Honda 35:00.828
11 23 Nicholls, Jake GBR ACU KTM 35:05.095
12 17 Tixier, Jordi FRA FFM KTM 35:07.782
13 42 Karro, Matiss LAT LAMSF KTM 35:12.672
14 15 Philippaerts, David ITA FMI Honda 35:14.300
15 33 Mikhaylov, Evgeny RUS MFR KTM 35:15.020
16 11 Coldenhoff, Glenn NED KNMV KTM 35:15.602
17 74 Butron, Jose ESP RFME KTM 35:17.005
18 24 Simpson, Shaun GBR ACU Yamaha 33:46.990
19 72 Walkner, Matthias AUT OeAMTC KTM 33:47.886
20 30 Waters, Todd AUS MA KTM 33:48.774

21 54 Larsen, Nikolaj DEN DMU Honda 33:48.991
22 26 Alberto, Paulo POR FMP Honda 33:58.162
23 59 Kullas, Harri FIN SML KTM 34:00.721
24 56 Seewer, Jeremy SUI FMS Suzuki 34:06.752
25 62 Neugebauer, Filip CZE DMSB Kawasaki 34:11.723
26 71 Rauchenecker, Pascal AUT OeAMTC KTM 34:23.305
27 53 Olsen, Stefan Kjer DEN DMU Honda 34:26.436
28 41 Ivanovs, Davis LAT LAMSF Kawasaki 34:28.306
29 63 Michek, Martin CZE ACCR KTM 34:28.619
30 20 Kahro, Erki EST EMF KTM 34:41.459
31 57 Auberson, Killian SUI FMS KTM 34:46.812
32 75 Lozano, Alvaro ESP RFME Yamaha 34:53.799
33 51 Gundersen, Kenneth NOR NMF Kawasaki 34:58.349
34 44 Lamont, Kayne NZL MNZ KTM 35:06.581
35 50 Klingsheim, Magne NOR NMF Yamaha 33:41.528
36 60 Söderberg, Ludvig FIN SML KTM 33:45.007
37 12 Brakke, Herjan NED KNMV Yamaha 34:30.829
38 27 Santos, Hugo POR FMP KTM 16:47.152
39 45 Cooper, Cody NZL MNZ Suzuki 8:16.291

40 3 Ulrich , Dennis, GER DMBS KTM 6:35:236
 

3. jízda (MX1+ OPEN)

1 13 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 34:41.993
2 4 de Dycker, Ken BEL FMB KTM 34:44.842
3 31 Bobryshev, Evgeny RUS MFR Honda 34:45.138
4 1 Nagl, Maximilian GER DMSB Honda 34:46.602
5 22 Searle, Tommy GBR ACU Kawasaki 34:52.476
6 16 Paulin, Gautier FRA MCM Kawasaki 34:54.491
7 7 Dungey, Ryan USA AMA KTM 35:05.683
8 28 Metcalfe, Brett AUS AMA Kawasaki 35:21.254
9 10 de Reuver, Marc NED KNMV KTM 35:24.048
10 15 Philippaerts, David ITA FMI Honda 35:25.423
11 9 Barcia, Justin USA AMA Honda 35:26.255
12 24 Simpson, Shaun GBR ACU Yamaha 35:28.027
13 30 Waters, Todd AUS MA KTM 35:35.114
14 55 Guillod, Valentin SUI FMS KTM 35:47.501
15 72 Walkner, Matthias AUT OeAMTC KTM 35:47.908
16 25 Goncalves, Rui POR FMP KTM 35:48.428
17 21 Leok, Tanel EST EMF TM 35:54.506
18 19 Krestinov, Gert EST EMF Kawasaki 36:04.860
19 54 Larsen, Nikolaj DEN DMU Honda 36:13.650
20 73 Barragan, Jonathan ESP RFME KTM 36:24.490
21 61 Smola, Frantisek CZE ACCR KTM 36:27.794

22 63 Michek, Martin CZE ACCR KTM 36:30.062
23 57 Auberson, Killian SUI FMS KTM 36:33.792
24 58 Tiainen, Santtu FIN SML Honda 34:50.561
25 70 Schmidinger, Günter AUT OeAMTC Honda 34:53.497
26 49 Heibye, Even NOR NMF KTM 35:00.513
27 60 Söderberg, Ludvig FIN SML KTM 35:19.158
28 75 Lozano, Alvaro ESP RFME Yamaha 35:24.755
29 40 Justs, Augusts LAT LAMSF Honda 35:30.169
30 18 Charlier, Christophe FRA FFM Yamaha 35:55.016
31 27 Santos, Hugo POR FMP KTM 36:10.593
32 45 Cooper, Cody NZL MNZ Suzuki 36:17.312
33 12 Brakke, Herjan NED KNMV Yamaha 35:09.731
34 43 Carter, Rhys NZL MNZ Suzuki 35:46.062
35 42 Karro, Matiss LAT LAMSF KTM 24:50.551
36 33 Mikhaylov, Evgeny RUS MFR KTM 19:20.227
37 51 Gundersen, Kenneth NOR NMF Kawasaki 36:20.870
38 52 Lynggaard, Kasper DEN DMU Yamaha 6:37.934
39 3 Ullrich, Dennis GER DMSB KTM 0:00.000 0

v.m.

zdroj: mxlarge.com