Desalle vítězem mezinárodního motokrosu v Mantově

23.02.2015....

Jezdec Rockstar Energy Suzuki World MXGP Clement Desalle vyhrál všechny tři rozjížďky nedělního mezinárodního motokrosu v italské Mantově.

Pětadvacetiletý Belgičan po návratu z důvodu zraněného zápěstí ukázal, že je v dobrém tempu před startem prvního závodu MXGP 2015 nadcházející víkend v Kataru. Což potvrdil druhým místem v mezinárodním motokrosu v Hawkstone Parku ve Velké Británii před dvěma týdny a double vítězství minulou neděli ve francouzské Valence.

Mantova-Clement Desalle-6

Nedělní závod v severní Itálii byl ve formátu tří jízd, kde startovali třídy MXGP a MX2 společně. Desalle na své RM-Z450 byl nejrychlejší po celý víkend, následován Evgeny Bobryshevem (Honda).

Rockstar Energy Suzuki Europe Jeremy Seewer a juniorský mistr světa 125 ccm Brian Hsu startovali v kategorii MX2. Seewer na RM-Z250s obsadil celkově druhé místo za vítězným Jordi Tixierem (Kawasaki). Mladičký Hsu se musel vypořádat s rychlostí a silou RM-Z250, si výborně vedl v kvalifikaci (páté místo). V neděli se Hsuovi výsledek zopakovat nepodařil a po řadě drobných chyb skončil celkově v třídě MX2 patnáctý.

Mantova-Jeremy Seewer-4

Desalleho kolega v třídě MXGP Glenn Coldenhoff pro zlomeninu nohy nemohl v Mantově startovat a Kevin Strijbos se rozhodl na doporučení lékařů dát odpočinek z důvodu zánětu šlach v zápěstí.

Tým je nyní ve své belgické centrále, kde vrcholí závěrečné přípravy na první Grand Prix 28. února. Všichni jezdci včetně Strijbos a Coldenhoff odcestují do Kataru ve středu, kde se budou aklimatizovat na horké a vlhké podmínky.

Mantova-Brian Hsu-1

MX1 Celkově: 1. Clement Desalle (Rockstar Energy Suzuki World MXGP) 75pts. 2. Evgeny Bobryshev (Honda) 66pts. 3. Ceriel Klein Kromhoff (KTM) 55pts. 4. Kristian Whatley (Honda) 54pts. 5. Gert Krestinov (Honda) 48pts.

MX2 Celkově: 1. Jordi Tixier (Kawasaki) 72pts. 2. Jeremy Seewer (Rockstar Energy Suzuki Europe) 63 bodů. 3. Brian Rogers (KTM) 58pts. 4. Jens Getteman (Honda) 53pts. 5. Robert Just (KTM) 39pts. 15. Brian Hsu (Rockstar Energy Suzuki Europe) 23pts.

Fotogalerie Stefano Taglioni :  KLIKNI ZDE