GPMX MX1,MX2, Belgie a její sobotní výsledky

17. 8. 2013....

Za krásného letního počasí dnes ráno v Belgickém Bastogne odstarltoval volnými treninky patnáctý díl seriálu Mistroství světa v motokrosu.

Ve třídě MX1 technickými přejímkami prošlo pětadvacet jezdců. Radost všem způsobil Gautier Paulin, který se úspěšně zotavil z hrůzostrašného pádu před třemi týdny při Grand Prix Německa.

V kalifikaci byl nejrychlejší Antonio Cairoli. Druhý s odstupem tří sekund skončil Clement Dessale největší rival TC 222 v boji o titul světového šampiona. Třetí dojel Evgeny ''Bobby '' Bobryshev. Ostudu si rozhodně neudělal letos poprvé startující rutinér světového motokrosu Sebastien Pourcel startující v týmu Kimi Reikkonena ICE ONE, když obsadil sedmé místo.

V MX2 je startovní rošt téměř zaplněn, třicet sedm pilotů je na dnešní poměry v Mistrovství světa velice pěkné číslo.Bohužel již jistý Mistr světa Jeffrey si v kalifikační jízdě při pokusu o předjetí Deana Ferrise vykloubil rameno. Údajně nemá níc zlomené, ale až nedělní ráno ukáže zda zítra nastoupí. Takže v kvalifikaci zvítězil Australský talent Ferris, před Butronem který nejlépe odstartoval, ale ve čtvrtém kole podlehl atakům Ferrise. Třetí Ferrandis a čtvrý Charlier.

Na snímku Bobryshev, Cairoli, Paulin. Tři soutěžící v kuchařské soutěži, kterou ovládl TC 222.