Jakub Kornfeil hodnotí kvalifikaci na na Velkou cenu USA

09.08.2015....

Velkou cenou USA na okruhu Indianapolis Motor Speedway vstupuje sezóna MotoGP do své druhé poloviny. Náš Jakub Kornfeil si však od svého oblíbeného okruhu sliboval asi více.

V kombinaci volných tréninků skončil jezdec týmu Drive M7 SIC Racing Team až na šestnácté pozici. Z kvalifikačního tréninku proto chtěl logicky vytěžit více. A vstoupil do něj s bravurou. Ve svém čtvrtém kole Kornfeil zaznamenal čas 1.41:474, který jej zařadil na momentální třetí příčku. Tento čas už ale rodák z Kyjova nevylepšil a následoval propad až šestnáctou příčku. Jakub Kornfeil zaostal za vítězem kvalifikace o 0.771 sekundy a do Velké ceny Spojených států tak vyrazí ze šesté startovní řady.

@jakubkornfeil84:(pozice:16.)

"Už od začátku dne to docela šlo. Pocit z motorky byl dobrý, tak jsem si říkal, že to půjde. Hned ze začátku kvalifikace jsem si zajel osobní maximum, které mě vyhouplo až na třetí příčku. Podařilo se mně dobře vyvézt na cílové rovince. V polovině kvalifikace jsme však přezuli na tvrdou směs pneumatik, abychom vyzkoušeli odlišné nastavení. To nebylo úplně nejlepší, tak jsme se nakonec vrátili zase na směs medium. V závěru jsem zkusil jet s Oliveirou. Bylo však velmi obtížné dokončit jediné čisté kolo. Provoz na trati byl obrovský. To byl také důvod, proč se Oliveira brzy odpojil. Já jel sám a nedokázal si už polepšit. I když jsem až šestnáctý, mám dobrý pocit z motorky a na zítřejší závod si věřím. Mám pár míst, kde cítím opravdu silný, a kde by to mohlo klápnout na předjíždění. Takže se na zítřek moc těším."

Johan Stigefelt-manažer týmu:

"Jakub byl docela rychlý. Jen škoda, že se mu nepodařilo zajet ideální kolo. Říkal, že je s motorkou spokojený, a to je důležité. Do zítřka tedy nebudeme nic měnit. Doufám, že se zítra podaří solidní výsledek. Velký dík patří celému týmu, všem partnerům, Razlanovi a okruhu SIC."