Kay De Wolf zvítězil v RAM Kvalifikaci FIM MX2 ve Španělsku

23.03.2024….

Druhý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2024 se koná na dnes trati v Intu Xanadu - Arroyomolinos na jihozápadním předměstí hlavního města Španělska, Madridu. MXGP Španělska se z československých zástupců motokrosu zúčastnila jen Aneta Čepeláková, která ve své první jízdě, jenž se odjela v sobotu ve 14 hodin dojela dvacátá čtvrtá, se dvěma koly ztráty za vítěznou, skvělou domácí jezdkyní, Danielou Guillenovou (GASGAS).

MX2 RAM Kvalifikace

Závodu se kvůli zlomenině lopatky z předsezónního motokrosu v Nizozemí, nemohl zúčastnit Julius Mikula. Start se nejlépe vydařil Sachovi Coenenovi (KTM), ale za další dvě zatáčky byl v čele Kay De Wolf (Husqvarna). Během prvního kola S. Coenena udolali, Simon Laengenfelder a Marc-Antoine Rossi (oba GASGAS), Pátý byl objev letošní sezóny Marc Quentin Prugrnieres (Kawasaki), toho ale brzy předjeli Liam Everts a také Evertsův týmový kolega z KTM Andrea Adamo. Sedmý byl Lucas Coenen (Husqvarna). Prugnieres se nadále propadal, když jej ve třetím kole odsunuli na desáté místo Mikkel Harrup (Triumph) a Thibault Benistant (Yamaha). V polovině jízdy jsme sledovali skvělý boj o vítězství mezi De Wolfem a Laengenfelderem, tedy dvěma nejlepšími z před čtrnácti dnů v Argentině. Třetí Rossi ztrácel na lídra sekund osm. Na čtvrtém až šestém místě se drželi jezdci Red Bull KTM Factory Racing, S. Coenen, Everts a Adamo. Těsně za nimi byl L. Coenen. V šestém kole byl Everts čtvrtý. Adamo pátý a i Lucas Coenen udolal svého bratra (dvojčata), Sachu. V následném kolem byl Everts téměř o sekundu na kolo rychlejší Rossiho, což se opakovalo i kolo poté. Čtyři kola před cílem byl Everts třetí. Adamo, L. Coenena Harrup byli těsně za Rossim, aby na konci desátého kola byl Rossi všemi třemi předjet. Čtvrtý nebyl ale Adamo, ale L. Coenen. Vítězem RAM Kvalifikace FIM MX2 Španělska 2024 stal De Wolf, před Laengenfelderem, Evertsem, L. Coenenem, Harrupem, Adamoem, Rossim, S. Coenenem, Benistantem a desátým Andreou Bonacorsim (Yamaha).

Výsledky RAM Kvalifikace MX2

1. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), 24:17.585; 2. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:03.028; 3. Liam Everts (BEL, KTM), +0:13.102; 4. Lucas Coenen (BEL, Husqvarna), +0:17.132; 5. Mikkel Haarup (DEN, Triumph), +0:20.915; 6. Andrea Adamo (ITA, KTM), +0:23.941; 7. Marc-Antoine Rossi (FRA, GASGAS), +0:26.772; 8. Sacha Coenen (BEL, KTM), +0:29.290; 9. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:38.102; 10. Andrea Bonacorsi (ITA, Yamaha), +0:51.191; 11. Oriol Oliver (ESP, KTM), +0:52.416; 12. Rick Elzinga (NED, Yamaha), +1:00.874; 13. Jack Chambers (USA, Kawasaki), +1:02.520; 14. Camden Mc Lellan (RSA, Triumph), +1:03.407; 15. Kay Karssemakers (NED, Fantic), +1:21.232; 16. Quentin Marc Prugnieres (FRA, Kawasaki), +1:22.072; 17. Ferruccio Zanchi (ITA, Honda), +1:31.386; 18. Emil Weckman (FIN, KTM), +1:40.643; 19. Yago Martinez (ESP, TM), +1:41.719; 20. Jens Walvoort (NED, KTM), +1:44.532; 21. Hakon Osterhagen (NOR, Honda), +1:45.719; 22. Hakon Fredriksen (NOR, KTM), +1:57.377; 23. William Voxen Kleemann (DEN, KTM), +1:58.774; 24. David Braceras (ESP, Fantic), -1 lap(s); 25. Morgan Bennati (ITA, Kawasaki), -1 lap(s); 26. Federico Tuani (ITA, Yamaha), -1 lap(s); 27. Oscar Brix (DEN, KTM), -1 lap(s); 28. Scott Smulders (NED, Honda), -1 lap(s); 29. Bobby Bruce (GBR, Kawasaki), -5 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing