Kvalifikaci na Gran Premio Motul de la República Argentina vyhrál Marquez, před Rossim a Lorenzem

02.04.2016....

Do druhé části kvalifikace MotoGP už nastoupili ti nejlepší jezdci, kteří se samozřejmě okamžitě pustili do rychlých kol. Podmínky byly v Argentině stále dobré, když vzduch měl teplotu 31°C a trať měla 40°C.

Jako první stanovil nejrychlejší čas Jorge Lorenzo, který ve druhém kole zajel 1:40,574, ale bylo jasné, že to půjde dolu, což hned poté potvrdil Marc Marquez, který zajel 1:39,411. Tím si na čele vytvořil náskok na 1,163 s. Jorge hned ve 4. kole zajel do boxů a bylo vidět, že jeho mechanici motorku poškozenou z tréninku nedali dohromady, takže odjel kvalifikaci jen na jedné, přesto zvládl dvě zastávky.

Zatím to vypadá, že největší problémy přináší první zatáčka, kde spousta jezdců padá. Tentokrát to byl už ve 3. kole Cal Crutchlow. Následně zde skončil Bradley Smith, který spadl 3 minuty před koncem, takže klesl až na chvost. V úplně poslední minutě zde nakonec skončil i Marc Marquez. Všechny pády byly opět shodné, když šlo o pád na předek. Marc z byl z těchto třech jezdců nejvíc otřesen, ale neměl by být zraněný.

Pořadí jezdců před poslední výměnou pneumatik bylo: Marquez, Rossi, Iannone, Dovizioso, Lorenzo, Pedrosa, Pol Espargaro, Viñales, Aleix Espargaro, Smith, Crutchlow, Barbera.

Jako první, kdo se v posledních pěti minutách zlepšil, byl Jorge Lorenzo, který se posunul na 3. místo. Poté se Dani Pedrosa posunul na místo čtvrté a skvěle zajel i Hector Barbera, který se posunul na 6. místo. Tyto pozice ale stejně neměli jasné, když se pořadí promíchalo díky posledním kolům.

Pole Position získal i přes pád Marc Marquez, jehož čas ze druhého kola už nikdo nepřekonal. O druhé místo se utkali oba jezdci továrního týmu Yamahy a úspěšnější byl Valentino Rossi. Jorge Lorenzo uzavře první řadu. Do druhé řady se postaví Dani Pedrosa, kterého zde doplní oba jezdci tovární Ducati Andrea Dovizioso a Andrea Iannone. Maverick Viñales vyjel pro Suzuki místo na začátku třetí řady. Spolu s ním zde budou Hector Barbera a Cal Crutchlow. Pol a Aleix Espargarovi se spolu s Bradley Smithem postaví do řady čtvrté.