Lední hokej: 35. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2021/2022 HC Oceláři Třnec - HC Kometa Brno 3:2 (po nájezdech)

Lední hokej: 35. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2021/2022 HC Oceláři Třnec - HC Kometa Brno  3:2 (po nájezdech)

26.12.2021....

Na Štěpána zavítala Kometa Brno na samý severovýchod Česka, do Třince.  Domácí Oceláři, kteří jasně vévodí prozatímní tabulce nejvyšší hokejové soutěže byli nakonec v samém závěru šťastnější a po nájezdech brali dva body, i když po většinu zápasu tahali za kratší konec, což potvrdil i po zápase domácí lodivod Václav Varaďa. Hrdinou zápasu se stal nakonec domácí junior Pavel Matěj, jenž ve svém premiérovém utkání za muže v extralize proměnil dva samostatné nájezdy. Za Kometu vstřelili góly Martin Zaťovič a Kevin Tansey.

Počasí v Třinci bylo neskutečně mrazivé (-13 °C). Kometa  začala zápas kola velmi aktivně, z čehož vyústil úvodní vstřelený gól v páté minutě utkání. Zaťovič se dobře vrátil na obrannou modrou čáru, kde o puk obral nejproduktivnějšího beka Ocelářů Tomáše Kundrátka. Kotouč vybojovaný hostujícím jihomoravským kapitánem skončil na holi Muellera, jenž černou gumu předal před bránu Martinu Zaťovičovi, jehož první pokus se nejprve odrazil od Kacetlovy tyče na brankovou čáru, kde ho následně vyrážečkou srazil do brány dezorientovaný domácí gólman – 0:1. Úvodní trefu neunesl třinecký Kundrátek, který zlomil hokejku o domácí brankovou konstrukci, což znamenalo dvě trestné minuty za nesportovní chování. Dobrou možnost ke vsítění další branky měl Vincour, ale jeho rána z mezikruží v síti neskončila. Jinou možnost si přesilovková pětice nevytvořila.

V první velké šanci Třineckých se ocitl v mezikruží Ondřej Kovařčík. Brankář Sedláček vychytal jak první střelu tak i nebezpečnou dorážku třineckého útočníka. Třinec se radoval z vyrovnání šest minut před koncem první periody hry, když hrál po vyloučení Horkého přesilovou hru. Doudera dostal nabito do mezikruží, odkud trefil pouze zadní mantinel. Volný puk za bránou sebral Tomáš Marcinko, jenž kotouč procpal bekhendem zpoza brány za Sedláčkova záda – 1:1. Oba týmy dostaly ve zbytku třetiny přesilovou hru, kterou žádný z celků nevyužil, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

První desetiminutovka se přelévala ze strany na stranu. Třinec se dostal do tlaku, když svou hrou donutil Brňany ke třem zakázaným uvolněním po sobě, ale nakonec vše dobře dopadlo a brněnská pětice domácímu náporu odolala. Oceláři mohli jít do vedení v přesilové hře, ale hostující čtveřice včele s Jakubem Sedláčkem třinecký nápor ubránila. V obrovské šanci ke vstřelení vedoucí trefy se nachomýtl Petr Holík. Jeho nasměrování stříleného pasu od Bartejse z pravého mantinelu skvěle vyrazil mimo ohrožení dračí klece svou hokejkou brankář Kacetl, který za brankovou čáru nepustil ani následné dorážky. Brno se přece jen dostalo do vedení. V 33. minutě po buly puk vyslal vstříc Kacetlovi Kevin Tansey, jehož nahození smolně ztečoval do horního poloviny třinecké brány obránce Jan Zahradníček – 1:2.

Daleko od vyrovnání nebyl dvě minuty po vedoucí brance brněnského mužstva Tomáš Marcinko, kterému byl předložen puk na levý kruh, odkud slovenský centr ránou z první dobře připraveného Sedláčka nepropálil. Modrobílí mohli navýšit dvě minuty před koncem prostřední pasáže hry, leč výpad tří hráčů proti jednomu vyřešil obránce Ocelářů Zahradniček, jenž zachytil Krištofovu žabku na útok podporujícího zadáka Hollanda. Na druhé straně si nabruslil před Sedláčka Šedivý, který chtěl puk procpat do brány střelou po ledě. Brněnský gólman rychle sklapl betony a zamezil tak třineckému vyrovnání. Brněnští hokejisté vedli zásluhou Kevina Tanseyho po druhé části hry o jeden gól.

Draci se sice ze začátku třetiny snažili vyrovnat, ale byli to hosté, kterým scházelo málo k odskočení na dvougólový rozdíl. Mueller vybojoval puk v útočném rohu, který ukořistil Zaťovič. Brněnská šestadvacítka Kacetla nepřekonala, ale rychle kotouč z otočky přihrála na trestuhodně volného Američana, na kterého zívala poloodkrytá brána, ale Mueller z výborné pozice orazítkoval břevno. Další šance ke vstřelení branky měla opět první pětice Komety. Mueller si najel po pravém mantinelu do útočného pásma, kde trefil svižnou ránou Kacetlův beton. Poté mohl skóre navýšit rychlonohý Ďaloga, který si sjel blízko k ocelářskému brankovišti, kde byl v tváří v tvář úspěšnější Kacetl. I přes velkou dominanci brněnského klubu zvládli domácí Draci vyrovnat. Osm minut před koncem zápasu sebral mezi kruhy zapomenutý kotouč Patrik Hrehorčák, jenž vymetl horní roh brněnské kasy – 2:2. Žádná větší možnost ke vstřelení vítězného gólu se ani jednomu z týmů ve zbývající části závěrečné pasáži hry nenaskytla, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení.

Dvacet sekund po vhazování si vybruslil ke střele přes hostujícího obránce Martin Marinčin, jehož pokus přepadl přes Sedláčka vedle brány. Volný kotouč ukořistil hráč Komety, který vyslal do samostatného úniku Martina Zaťoviče, který bekhendovou kličkou nenašel skulinku mezi betony domácího brankáře. Následně byl pod palbou Sedláček, který vyřešil především velké šance Daňa s Kovařčíkem. Rozhodující trefou neskončil ani protiútok Růžičky s Hrehorčákem. Nerozhodnutý stav nebyl v prodloužení rozseknut, a proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozstřel vyzněl díky vítěznému nájezdu Pavla Matěje ve prospěch domácího Třince.

Statistiky:

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 14. Marcinko (M. Doudera, O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (Dravecký), rozh. náj. Matěj – 5. Zaťovič, 33. Tansey (Krištof, Vincour).

Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Lučan, Kis.

Vyloučení: 2:4.