Nejlepší jezdec na Suzuki Strijbos skončil v domácí MXGP Belgie celkově pátý

03.08.2015.....

Lommel byl dějištěm rušné domácí Grand Prix pro Rockstar Energy Suzuki World MXGP. Kevin Strijbos ve 14. kole seriálu zaznamenal před 24.200 diváky celkově solidní páté místo.  Glenn Coldenhoff z Rockstar Energy Suzuki Europe na své RM-Z450 byl v konečném pořadí osmý.

Belgický písek byl v důsledku závodů více tříd drsný a složitý. Objevily se na něm hluboké díry a koleje, ale jinak tomu po takovém množství závodů ani být nemůže.

Strijbos měl fantastický start do sobotní kvalifikace. Ve vedru nakonec skončil třetí. V neděli 29-letý jezdec věděl, co má dělat, když v první jízdě na 30 minut a dvě kola havaroval. "# 22" byl téměř na posledním místě a měl co dělat. Ale Strijbos postupoval kupředu a když tři kola před koncem předjel Todda Waterse, skončil nakonec sedmý.

MXGP-14-Kevin Strijbos-49

Belgičan těžil z obrovské podpory domácích fanoušků, ale ve druhém závodě nemohl najít ten správný rytmus a rychlost. Musel se víc soustředit na hrboly a nerovnosti místo útoků. Ale jízdu dokončil na pátém místě a stejnou pozici obsadil i v celkovém pořadí GP Belgie.

Coldenhoff přijel do Lommelu s vědomím, že jeho poslední vystoupení na písčitém terénu v lotyšském Kegumsu znamenalo úplně první vítězství v MXGP. Lommel byl ale jiný: Na trati sváděl v první jízdě souboj s Deanem Ferrisem a Watersem, a přes cílovou čáru projel na šestém místě, jedno místo před svým týmovým kolegou. Ve druhém závodě "# 259" havaroval z 10. místa a musel tak najít nějakou energii a sílu vůle, aby se v písku prodral zpět na 12. příčku.  Coldenhoff je v průběžném pořadí MXGP devátý, Strijbos je na 10. místě.

MXGP-14-Glenn Coldenhoff-2

Clement Desalle se bohužel v seriálu 2015 již patrně neobjeví.  Belgičan si při měřeném tréninku v sobotu vykloubil rameno a obnovil si zranění z Grand Prix Francie v květnu. Nyní půjde na operaci a tak s ním téměř jistě nemůžeme pro zbytek sezóny počítat.

Příští Grand Prix Lombardie se pojede 22. - 23. srpna v mělkém písku v Mantově.

Kevin Strijbos:
"V prvním závodě jsem po pádu vyjížděl z poslední příčky a být sedmý není tedy tak špatné. Ale musím přiznat, jel jsem špatně a musel dávat pozor na nerovnosti. To samé platí i pro druhou jízdu. Byl jsem opatrný, když jsem se dostával před ostatní. no a pak jsem se již cítil docela unavený a musel jsem trochu zpomalit. Udělali jsme všechno, co jsme mohli. Jezdíme a testujeme tady častokrát. Není to motorkou ... Nedokážu v ten správný den prodat to, co dělám celý rok. Nechápu, proč nemohu udělat ten správný krok v závodě."

Glenn Coldenhoff:
"Jsem trochu zklamaný. Můj start ve druhém závodě nebyl dobrý a když jsem havaroval, nemohl jsem dostat zpět ten správný rytmus. Byl jsem úplně "hotový." Nemohl jsem zajíždět kola, jako předtím. První závod nebyl tak špatný a moje jízda byla OK. Teď to prostě nebylo ono. Myslím, že to co jsme viděli v Lommelu, je snad to nejdrsnější co může být. Rychlost je stále vysoká, ale když se dostanete na tak hrbolatou trať, máte co dělat, abyste se udrželi v sedle. Pro mě to bylo obzvláště tvrdé a jsem rád, že to mám za sebou