Nizozemsko vyhrálo 73. Monster Energy FIM Motocross of Nations 2019

29.09.2019....

3. jízda MXGP -OPEN

Poslední jízdu dne a prakticky tu finálovou vyhrál nakonec po tuhém boji s Timem Gajserem Glenn Coldehoff a jelikož jeho reprezentační kolega po jízdě dvou pádů a psychického vypětí dojel čtvrtý za Paulsem Jonassem, poprvé v 73 leté historii Motokrosu Národů se Nizozemci radují ze zisku Chamberlainova poháru. Druhé místo vybojovali Belgičané a třetí Velká Británie.

 

Výsledky jízdy MXGP -OPEN

1. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 34:25.687; 2. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:02.489; 3. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna), +0:41.867; 4. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:51.947; 5. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:55.224; 6. Jeremy Van Horebeek (BEL, Honda), +1:02.603; 7. Jorge Prado (ESP, KTM), +1:15.893; 8. Jason Anderson (USA, Husqvarna), +1:22.934; 9. Nathan Watson (GBR, KTM), +1:24.650; 10. Shaun Simpson (GBR, KTM), +2:12.110; 11. Kevin Strijbos (BEL, Yamaha), -1 lap(s); 12. Harri Kullas (EST, Honda), -1 lap(s); 13. Zachary Osborne (USA, Husqvarna), -1 lap(s); 14. Tanel Leok (EST, Husqvarna), -1 lap(s); 15. Tom Koch (GER, KTM), -1 lap(s); 16. Jordi Tixier (FRA, KTM), -1 lap(s); 17. Hakon Fredriksen (NOR, Yamaha), -1 lap(s); 18. Dennis Ullrich (GER, Husqvarna), -1 lap(s); 19. Stefan Kjer Olsen (DEN, KTM), -1 lap(s); 20. Toms Macuks (LAT, KTM), -1 lap(s); 21. Peter Irt (SLO, Yamaha), -1 lap(s); 22. Anton Gole (SWE, Yamaha), -1 lap(s); 23. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), -2 lap(s); 24. Bastian Boegh Damm (DEN, KTM), -2 lap(s); 25. Michael Sandner (AUT, KTM), -2 lap(s); 26. Henrik Wahl (NOR, KTM), -2 lap(s); 27. Maximus Purvis (NZL, Yamaha), -2 lap(s); 28. Stuart Edmunds (IRL, Husqvarna), -2 lap(s); 29. Cyrill Scheiwiller (SUI, Yamaha), -2 lap(s); 30. Dean Ferris (AUS, KTM), -3 lap(s); 31. Jason Meara (IRL, Kawasaki), -3 lap(s); 32. Ivo Monticelli (ITA, KTM), -5 lap(s); 33. Regan Duffy (AUS, KTM), -5 lap(s); 34. Filip Bengtsson (SWE, Husqvarna), -5 lap(s); 35. Carlos Campano (ESP, Yamaha), -6 lap(s); 36. Lukas Neurauter (AUT, KTM), -6 lap(s); 37. Alessandro Lupino (ITA, Kawasaki), -8 lap(s); 38. Wyatt Chase (NZL, Honda), -13 lap(s);

 

Celkové výsledky Monster Energy FIM Motocross of Nations 2019

1            The Netherlands             18         

1            Race 3   6            COLDENHOFF, Glenn      KNMV   KTM     

1            Race 2   6            COLDENHOFF, Glenn      KNMV   KTM     

2            Race 1   4            HERLINGS, Jeffrey           KNMV   KTM     

4            Race 3   4            HERLINGS, Jeffrey           KNMV   KTM     

10          Race 2   5            VLAANDEREN, Calvin      KNMV   Honda 

10          Race 1   5            VLAANDEREN, Calvin      KNMV   Honda  

2            Belgium              47         

6            Race 3   16          VAN HOREBEEK, Jeremy FMB      Honda 

6            Race 1   16          VAN HOREBEEK, Jeremy FMB      Honda 

7            Race 2   17          GEERTS, Jago     FMB      Yamaha

11          Race 3   18          STRIJBOS, Kevin FMB      Yamaha

17          Race 2   18          STRIJBOS, Kevin FMB      Yamaha

30          Race 1   17          GEERTS, Jago     FMB      Yamaha 

3            Great Britain      58         

3            Race 2   9            SIMPSON, Shaun             ACU       KTM     

9            Race 3   7            WATSON, Nathan           ACU       KTM     

10          Race 3   9            SIMPSON, Shaun             ACU       KTM     

12          Race 2   8            STERRY, Adam   ACU       Kawasaki           

24          Race 1   8            STERRY, Adam   ACU       Kawasaki           

36          Race 1   7            WATSON, Nathan           ACU       KTM      

4            Estonia 64         

4            Race 2   24          KULLAS, Harri    EMF      Honda 

12          Race 3   24          KULLAS, Harri    EMF      Honda 

13          Race 1   22          LEOK, Tanel        EMF      Husqvarna        

14          Race 3   22          LEOK, Tanel        EMF      Husqvarna        

21          Race 1   23          RATSEP, Priit      EMF      Honda 

25          Race 2   23          RATSEP, Priit      EMF      Honda  

5            France  68         

5            Race 1   1            PAULIN, Gautier              MCM    Yamaha

6            Race 2   3            TIXIER, Jordi       FFM       KTM     

16          Race 3   3            TIXIER, Jordi       FFM       KTM     

18          Race 1   2            RENAUX, Maxime           FFM       Yamaha

23          Race 3   1            PAULIN, Gautier              MCM    Yamaha

30          Race 2   2            RENAUX, Maxime           FFM       Yamaha 

6            USA       68         

5            Race 2   15          OSBORNE, Zachary         AMA     Husqvarna        

8            Race 3   13          ANDERSON, Jason           AMA     Husqvarna        

13          Race 3   15          OSBORNE, Zachary         AMA     Husqvarna        

17          Race 1   13          ANDERSON, Jason           AMA     Husqvarna        

25          Race 1   14          COOPER, Justin AMA     Yamaha

29          Race 2   14          COOPER, Justin AMA     Yamaha 

7            Germany            72         

9            Race 2   27          ULLRICH, Dennis             DMSB   Husqvarna        

11          Race 1   25          KOCH, Tom        DMSB   KTM     

15          Race 3   25          KOCH, Tom        DMSB   KTM     

18          Race 3   27          ULLRICH, Dennis             DMSB   Husqvarna        

19          Race 2   26          LAENGENFELDER, Simon              DMSB   KTM     

37          Race 1   26          LAENGENFELDER, Simon              DMSB   KTM      

8            Latvia    73         

2            Race 2   99          JONASS, Pauls   LAMSF  Husqvarna        

3            Race 3   99          JONASS, Pauls   LAMSF  Husqvarna        

20          Race 3   97          MACUKS, Toms LAMSF  KTM     

22          Race 2   98          IVANOVS, Davis LAMSF  Husqvarna        

26          Race 1   98          IVANOVS, Davis LAMSF  Husqvarna        

28          Race 1   97          MACUKS, Toms LAMSF  KTM      

9            Spain    73         

3            Race 1   19          PRADO, Jorge    RFME    KTM     

7            Race 3   19          PRADO, Jorge    RFME    KTM     

13          Race 2   21          CAMPANO, Carlos          RFME    Yamaha

22          Race 1   20          LARRANAGA OLANO, Iker            RFME    KTM     

28          Race 2   20          LARRANAGA OLANO, Iker            RFME    KTM     

35          Race 3   21          CAMPANO, Carlos          RFME    Yamaha 

10          Denmark            77         

8            Race 2   107        OLSEN, Thomas Kjer       DMU     Husqvarna        

8            Race 1   107        OLSEN, Thomas Kjer       DMU     Husqvarna        

18          Race 2   108        BOEGH DAMM, Bastian DMU     KTM     

19          Race 3   106        OLSEN, Stefan Kjer          DMU     KTM     

24          Race 3   108        BOEGH DAMM, Bastian DMU     KTM     

32          Race 1   106        OLSEN, Stefan Kjer          DMU     KTM      

 

 

v. motýl

zdroj: BS-MX

 

 

 

v. motýl

zdroj: Youthstream

zdroj foto: BS-MX