Online: Výsledky a live timing MXGP Trentina 2024 (neděle)

14.04.2024….

Čtvrtý díl seriálu nejlepších motokrosařů planety dnes vrcholí v Pietramuratě, na nádherné trati v italských Dolomitech. MXGP Trenina 2024 nabídne velké bitvy nejen v kategoriích MXGP a MX2, ale také v doplňkových kategoriích, EMX250 a EMX125. Vlastně ve všech má český a slovenský motokros svá zastoupení. V MXGP je to Jakub Terešák (Husqvarna), jenž v kavilfikaci dojel dvacátý pátý. V MX2 při své premiéře v FIM MX2 startuje Julius Mikula (KTM), který kvalifikaci nedokončil. Debut si v EMX250 odbývá slovenský jezdec Jaroslav Katriňák (v první jízdě dvacátý sedmý). V Itálii nechybí ani v první rozjížďce třicátý první, Martin Venhoda (oba Husqvarna). V EMX125 startuje Václav Janout (KTM), kterému do první jízdy vyšel skvěle start, když byl čtvrtý, aby nakonec byl odmávnut jako čtrnáctý.

V kategorii MX2 nebude závodit Lucas Coenen (Husqvarna), který sice do kvalifikace nastoupil, ale pro bolesti ramene jí nedokončil. Tu vyhrál obrovdké radosti domácích fanoušků jejich oblíbec, loňský mistr světa a vítěz FIM MX2 Trentina 2023 Andrea Adamo, před svým týmovým kolegou z Red Bull KTM Factroy Racing, Liamem Evertsem. S červenou tabulkou jedoucí lídr seriálu Kay De Wolf (Husqvarna), si bude vybírat startovní pozici jako šestý nejlepší.

V MXGP si život hodně zkomplikoval Jorge Prado (GASGAS), který v prvním kole ztratil sedlo, aby to samé zopakoval v kole posledním. Nakonec jeho jinak výborný výkon stačil na místo sedmnácté. Systém start – cíl vyhrál Romain Febvre (Kawasaki), čímž si jistě zlepšil chuť, po kvalifikačním výpadku před týdnem na Sardinii. Druhý byl dnes Tim Gajser (Honda), jenž stáhl bodový náskok Prada v průběžném pořadí seriálu na osm bodů. Jistě se můžeme těšit na výkony Glenna Coldenhoffa (Fantic), Jeffreye Herlingse (KTM), Jeremyho Seewera (Kawasaki), Paulse Jonasse (Honda) a dalších.

Vy díky dlouholeté a velmi úspěšné spolupráci Infront Moto Racing a BS-MX.cz můžete sledovat veškeré aktuální výsledky online!