Čtvrtou etapu Rally Dakar 2020 vyhrál Chilan José Ignacio Cornejo na Hondě

08.01.2020....

Čtvrtá etapa 42. ročníku Rally Dakar měřila 453 km a všichni zúčastnění se přesunuli z místa startu Neomi do cílového Al-'Ula. Vítězem další velmi těžké etapy se stal nakonec Chilan José Ignacio Cornejo z Monster Energy Honda Team 2020. Vlastně v cíli byl první Brit Sam Sunderland z Red Bull KTM Factory Teamu, který byl však následně penalizován pěti minutami a tak Sunderland namísto radosti z jeho prvního etapového vítězství na "Dakaru" vůbec musel vzít za vděk až místem osmým. Druhý dnes nejrychlejší byl další jezdec tovární Hondy Kevin Benavides. Třetí dojel vítěz druhé letošní etapy Ross Branch z Botswany a týmu BAS Dakar KTM Racing, který si tak zpravil chuť po nevydařeném včerejšku. Čtvrtý dojel další letošní smolař Paulo Goncalves z Portugalska a továrního týmu HERO Motorsports Team Rally. Pátý dojel vítěz včerejší etapy Američan Ricky Brabec, který jen potvrdil obrovský nástup týmu Monster Energy Honda. Šestý skončil nejlepší jezdec Red Bull KTM Factory Racing, Toby Price. Nejlepší svůj letošní výsledek dnes vybojoval bývalý skvělý francouzský motokrosař a superkrosař, Johnny Aubert na továrním motocyklu Sherco. Za již zmiňovaným osmým Suderlandem dojel na devátém místě Americký jezdec Skyler Howes z českého týmu Klymčiw Racing. Výborně dnes opět zajel Slovák Štefan Svitko z Slovnaft Rally Team, když byl nakonec klasifikován na místě dvanáctém. Nejlepšího výsledku na svém premiérovém "Dakaru" si vyjel dnes devatenáctý Martin Michek z Moto Racing Group. Až za jeho zády skončila řada favoritů, jako třeba dvacátý Luciano Benadives. Dvacátý třetí Joan Barreda Bort, nebo šestadvacátý Matthias Walkner.

V průběžném hodnocení Rally Dakar 2020 nadále vede nadále trio jezdců Hondy, Ricky Brabec, před Kevinem Benavidesem a třetím Josém Ignaciem Cornejem. Svitko si o jedno místo polepšil a je dvanáctý.

zdroj: Dakar.com