Představení: MXGP Itálie v Maggioře

10.06.2015....

Maggiora motocross park je malé peklo, které teď čeká deváté kolo FIM Motocross World championship. Koná se zde MXGP Itálie.  Jako deváté z osmnácti kol je toto místo konání centrem nejnapínavější sezony, jakou kdy motokros zažil. První závod FIM Motocross World Championship se na této trati jel v roce 1966, nejznámější však je díky FIM Motocross of Nations z roku 1986, kde tým USA zvítězil se svým "týmem snů" - Ricky Johnson, David Bailey a Johnny O'Mara. The 1986 Motocross of the nations je skvělou vzpomínkou pro mnoho motokrosových nadšenců, což dělá z MXGP Itálie místo úžasné události, kde týmy a jezdci jezdí v retro stylu. Šampionát EMX125 stále vede Španěl Jorge Prado a třetí kolo EMX300 pak Belgičan Yentel Martens.

image

Další tvrdý povrch a těžké zatáčky okruhu mohou udělat radost zaslouženému vítězi MXGP Francie, Romainu Febrvemu z Yamaha Factory Racing Yamalube. Febvre zjevně tvrdě maká a se svým italsky založeným týmem se určitě chystají na domácí Grand Prix v Maggioře něco předvést. Přestože je zdejší trať jedna z nejskvostnějších na světě, byla Maggiora mimo kalendář dobrých čtrnáct let, přičemž se do něj vrátila v roce 2013. Když se konečně vrátila, byl to Gautier Paulin z Team HRC, který způsobil rozrušení, když jasně zvítězil nad zdejším oblíbencem Antoniem Cairolim. Tuto sezonu stále čekáme, až se GP21 vysouká z ulity a získá nějaké vítězství, zatímco překvapení je v jeho týmovém kolegovi - Evgeny Bobryshevovi, který se jeví jako slibný adept na nejvyšší stupínek.

Vrchol diváckému nadšení dodal vloni Cairoli, když získal jedno z nejvzrušujích vítězství v historii, ze kterého snad všem divákům stály vlasy nadšením. Nikdy předtím jsme  neviděli dav tak hnát vpřed svého hrdinu, jako tomu bylo vloni u Tonyho, a s Tonym mířícím vpřed, soustředícím se na ukrajování z náskoku Maxe Nagla, můžeme čekat další situaci s "domácím hrdninou, který si získal na Itálii."

Majitel červené tabulky - Max Nagl z Red Bull IceOne Husqvarna Factory Racing - má stále nejvíce celkových vítězství v MXGP a pokračuje v elegantní a konsistentní jízdě. S Německem, které čeká další kolo FIM Motocross World Championship příští víkend po Maggioře, by bylo úžasné, kdyby Max mohl zvednout červený talíř před domácími fanoušky.

Díky domácím fanouškům bude tento závod určitě úžasný i pto Davida Philippaertse z DP19 Racing Yamaha, stejně tak jako pro Davideho Guarneriho z TM Racing Factory Team, který by to mohl být skvělý návrat po otřesu mozku, který utrpěl v Matterley Basin. Posledním startujícím Italem pak je v MXGP Alessandro Lupino z Team Assomotor Honda.

2014 MXGP of Italy, Maggiora, MXGP Top 3

1. Antonio Cairoli

2. Jeremy Van Horebeek

3. Kevin Strijbos

Od návratu do kalendáře po čtrnáctileté odmlce byla Maggiora dobrá pro Jeffreyho Herlingse z The Bullet Red Bull KTM Factory Racing, který dominoval v třídě MX2 poslední dva roky.

Herlings bude jako vždy jasným adeptem na vítězství, když jsme se už naučili, že tu nikdy není nic jistého.

Tento víkend bude důležitý i pro Tima Gajsera z Honda Gariboldi. Když je nahoře, tak je nahoře. Ale s každým vrcholem přichází i klesání a Slovinec se musí naučit, co zvládne a užívat si jízdu.

Mezitím Jordi Tixier z Monster Energy Kawasaki Racing Team dělá přesně to co vloni, když vyhrál světový titul ve FIM Motocross MX2. Důslednost. Důslednost. Důslednost. Další stupně vítězů by znamenaly už šesté v pořadí.

Jestli někdo může ohrozit Jeffreyho, bude to Valentin Guillod ze Standing Construct Yamaha Yamalube. Guillod byl letos vánkem čerstvého vzduchu v MX2, takže doufáme, že přinese nápadný styl a úžasnou rychloust i do Maggiory tento víkend!

2014 MXGP of Italy, Maggiora MX2 Top 3

1. Jeffrey Herlings

2. Jordi Tixier

3. Arnaud Tonus

Všechny fotografie z MXGP Itálie naleznete zde

ČASOVÝ HARMONOGRAM
  Sobota: EMX300 měřený trénink 08:20; EMX125 Group 1 měřený trénink 08:55; EMX125 Group 2 měřený trénink 09:30; MX2 Volný trénink 10:15; MXGP Volný trénink 10:45; EMX125 závod poslední šance 11:50; EMX300 Závod 1 13:20; MX2 měřený trénink 14:00; MXGP měřený trénink 14:35; EMX125 Závod 1 15:20; MX2 kvalifikační jízda 16:10; MXGP kvalifikační jízda 17:00.

Neděle: EMX300 Warm-up 8:45; EMX125 Warm-up 9:00; EMX300 Závod 2 10:30; MX2 Warm up 11:10; MXGP Warm up 11:30; EMX125 Závod 2 12:00; MX2 Závod 1 13:15; MXGP Závod 1 14:15; MX2 Závod 2 16:10; MXGP Závod 2 17:10.