Red Bull U.S.Grand Prix-Mazda Raceway Laguna Seca

22. 7. 2013....

Za obrovského zájmu jezdců, týmů, médií a diváků, se odjel devátý podnik seriálu Moto GP. Na nejznámějším Americkém motocyklovém okruhu s nejslavnějším úsekem celého šampionátu Moto GP nazvaném Vývrtka. Se představili také dva domácí jezdci i když vzdalenost z jejich domovů do Laguny Seca je obrovská .Colin Edwards s Houstonu to má 3700 kilometrů a Nicky Hayden dvojnásobný vítěz Moto GP na zdejším okruhu s Owensboro ve státě Kentucky 3000 kilometrů.

Start se nejlépe povedl polemenovi sobotní kvalifikace Stefanu Bradlovi před Valentinem Rossim, Marc Marquezem, Jorge Lorenzem následovali pátý Alvaro Bautista a šestý Danny Pedrosa. Bradl s Rossim měli v průjezdu do druhého kola půl sekundový náskok .Ve čtvrtém kole neuvěřitelným způsobem z výjezdu ze zatáčky číslo sedm a v nájezdu do esíčka s názvem Vývrtka zaútočil Marquez venkem a nedal Rossimu pražádnou šanci a když motokrosovou vložkou míjeli kanál vedle dráhy jeden z prava druhý z leva bylo jasné, že Rossi druhou příčku neudrží. Na konci pátého kola bylo pořadí Bradl, Marquez,Rossi, Bautista,Lorenzo,Pedrosa, Crutchlow. V Osmém kole Alvaro Bautista sjel Rossiho, ale ten v kole devátém Bautistovi opět malinko cukl. Na místě pátém, se schylovalo k boji mezi dvěma "invalidy" Jorge Lorenzem a Danny Pedrosou. Jejich souboj vyvrcholil v desátém kole, kdy v zatáčce za startem na brzdy Lízátko Dannymu podlehl. V šestnáctém kole Rossi odolával Bautistovi, ale to se v nájezdu do zatáčky před cílovou rovinku nedalo říci o Bradlovi, který podlehl Marquezovi a ten začal hned Stefenovi ujíždět. Za zmínku stojí napsat o souboji dvou fabrických Ducatek z nich lepším byl s náskokem dvou desetin osmý Hayden před Doviziosem.V závěru nakonec Vale dojel třetí o jednu desetinu před Bautistou.Stefan Bradl druhým místem získal své první stupně vítězů v královské třídě Moto GP. A především Marc Marquez, se jako nováček stal poprvé v historii Moto GP v Lagena Sece vítězem. A potřetí v premiérové sezoně v Moto GP stanul na stupínku nejvyšším.

Karel Abrahám dojel čtrnáctý a zítra se má v nemocnici Los Angeles znovu podrobit důkladnému vyšetření, když se stále nemůže dostat z virozy. No a Lukáš Pešek dojel osmnáctý,poslední klasifikovaný. U Peška,je zajímavé, že na začátku sezony byl rychlejší než Abrahám a především než jeho týmový kolega z týmu Came IodaRacing Project Danilo Petrucci, který dnes dojel třináctý a celkově mu patří šestnácté místo s osmnácti body.

Výsledky Moto GP: 1. Marquez, 2. Bradl, 3. Rossi, 4. Bautista, 5. Pedrosa, 6. Lorenzo,