Suverénní Clement Desalle ovládl 32° Airoh Mantova Starcross. Třídu MX2 Jordi Tixier

22.02.2015....

Clement Desalle z Rockstar Energy Suzuki World Teamu dominoval v první jízdě 32. Airoh Starcross v italské Mantově. Belgický jezdec zvítězil s obrovským náskokem devětatřiceti sekund před druhým Evgeny Bobryshevem z Ruské federace sedlajícím i vlatošním roce tovární tým HRC a třetí Brit Kristian Whatley z týmu a čtvrtým Estoncem Tanel Leokem Bulldbase Honda. Pátý úvodní jízdu dokončil mistr světa z roku 2014 kategorie MX2 Francouz Jordi Tixier Monster Energy Kawasaki. Tixier byl zároveň nejlepším jezdcem kategorie MX2.

I druhá jízda patřila jednomu z největších aspirantů na titul letošního mistra světa v třídě MXGP Clement Desallemu, když tentokrát uštědřil druhému Evgeny Bobryshevovi sekund dvacet a třetímu na KTM jedoucímu Nizozemci Ceriel Klein Kromhofovi osmadvacet sekund. Z kategorie MX2 byl tentokrát nejlepší a to v celkovém pořadí čtvrtý Jeremy Seewer z Rockstar Energy Suzuki Europe. O jednu sekundu za Seewerem dojel pátý Tixier.

V třetí jízdě dne se z vítězství neradoval nikdo jiný než Desalle, před Bobryshevem a třetím Tixierem, který zvítězil v celkovém pořadí třídy MX2.

Výborně si na těžké trati s písečným podkladem vedl i Český reprezentant Petr Michalec, když v kategorii MX1 obsadil konečné deváté místo.