Tim Gajser motokrosovým mistrem Itálie 2020 kategorií MX1 a Superfinále. Superfinále v Mantově vyhrál Mitchell Evans

09.02.2020....

Dnes vyvrcholil závěrečným podnikem v Matově třídílný seriál Mezinárodního Mistrovství Itálie v motokrosu. Mistry Itálie se stali, v MX2 osmnáctiletý Maxime Renaux na Yamaze. V MX1 se italským šampionem stal s plným bodovým ziskem Tim Gajser, který celkově ovládl konečné pořadí třídy Superfinále.

MX2

Právě Guadanini se stal vítězem dnešní rozjížďky, kdy za svými zády, v divácky atraktivní jízdě plné změn, předjíždění a pádů nechal svého krajana Andreu Adama na Yamaze a třetího na Hondě jedoucího Francouze Stephena Rubiniho. Čtvrtý dojel další Francouz Maxime Renaux na Yamaze. V Mantově se představil také jediný Český jezdec ve třídě MX2 nebo MX1 Petr Polák ze Švýcarského týmu IXS MXGP Teamu na Yamaze. Polák nakonec dojel v silné konkurenci sedmnáctý.

MX1

Ve třídě MX1 vyhrál dopolední kvalifikaci Arminas Jasikonis z Litvy a z továrního týmu Husqvarny, před Brianem Bogersem z Belgie na KTM a třetím lídrem seriálu Timem Gajserem ze Slovinska na Hondě. Navrátilec po zranění Antonio Cairoli z Itálie (KTM) skončil šestý. V rozjížďce MX1 na 25 minut + 2 kola měl nwjlwpěí start Gajser, kterého pronásledoval Cairoli. Třetí byl Australan Mitch Evans na Hondě v samém úvodu a v první polovině závodu řádně Cairoliho proháněl. V prvních kolech jezdil na čtvrtém místě Johatan Bengsston ze Švédsdka a týmu 62 MotorSport Klemena Gerčara. Postupně se na třetí místo po horším startu dostal Jasikonis, který mimochodem zajel nejrychlejší čas na jedno kolo. Vlastně vzápětí, ale Jasikonis upadl. Výborně jel na KTM další domácí borec, Ivo Monticelli. V cíli se tedy na prvním místě objevil Gajser. necelých deset sekund za ním skončil navrátilec po dlouhém zranění Cairoli a třetí Monticelli. Čtvrtý skončil Evans a pátý další Ital Alberto Forato na Husqvarně.

Superfinále

Poslední jízda nejen dnešního dne, ale celého italského mezinárodního motokrosového šampionátu rozhodla nejen o tom, kdo se stal letošním absolutním mistrem Itálie. na startu se objevilo dvacet nejlepších jezdců z MX2 a MX1. Celkový vítěz si také odvezl tučnou finanční odměnu v podobě 100.000 Euro. Holeshot získal Gajser, před Evansem a Cairolim. Následně se Cairoli pokusil Evanse předjet, ale prakticky neměl šanci, ba naopak oba jezdci z Team HRC devítinásobnému mistru světa podjížděli, když byly kolo co kolo o dvě sekundy rychlejší. V druhé polovině jízdy se Evans doslova docvalk za zadní kolo Gajsera, který se očividně nechal předjet. Tři kola před cílem se Gajser pokusil vrátit na první pozici, ale následná jezdecká chyba, kdy si "zašlápl motocykl" znamenala, že Evans si vytvořil náskok kolem osmi sekund. V cíli byl tedy jako první Evans, před Gajserem a Cairolim. Na pozicích v Top deset bylo pořadí, Monticelli, Lupino, Jacobi, Bogers, Forato, Jasikonis and Harrison. Celkovým vítězem takzvané třídy Superfinále se stal Gajser.