Tisková zpráva Jakuba Kornfeila: "Jsem připraven bojovat"

02.04.2016....

Ani ve druhém podniku Mistrovství světa silničních motocyklů naokruhu Termas de Río Hondo v Argentině se našemu Jakubovi Kornfeilovi v kvalifikaci příliš nedařilo. I tak je ale spokojen s prací odvedenou na motocyklu. Našemu jezdci se bohužel nedařilo prosazovat už ve volných trénincích, kde skončil na kombinované devatenácté pozici. V kvalifikaci se Kornfeil o pár příček posunul, ovšem ne tak moc, jak by si asi představoval. Sedm minut před koncem kvalifikace vyjela na trať z posledních zastávek v boxech drtivá většina startovního pole třídy Moto3 a mohly tak začít ty pravé boje. Hladový po rychlém kole byl také v tu chvíli třináctý Jakub Kornfeil. První zlepšení v závěru přišlo tři minuty před koncem-1.50:918 však řada soupeřů překonala a Jakub klesl na šestnáctou pozici. Osobní maximum přidal v samotném závěru, kdy 1.50:753 pomohlo k posunu o jedno místo. Jakub Kornfeil tedy odstartuje z páté řady. Na pole position ztratil 0.986 vteřiny.

Jakub Kornfeil:

"Do kvalifikace se konečně podařil velký pokrok s nastavením, takže z toho mám velkou radost. Ve volných trénincích jsem se s motorkou trošku pral a také to bylo vidět na výsledcích. V kvalifikaci byl už pocit úplně jiný. Hned v prvním kole jsem si zajel prozatímní nejrychlejší kolo celého víkendu. Dokonce jsem byl v tu
chvíli osmý. Vše se ale odehrává v posledních deseti minutách. Se skupinou jsem se nevyvezl, tak jsem se snažil sám. Časy pod minutu a jednapadesát vteřin se dařilo celkem v pohodě zajíždět, takže to není úplně špatné. Zítra nesmím zaspat první kola a bude to dobré. Věřím v dobrý výsledek. Velký dík posílám ještě jednou šéfmechanikovi a celému týmu. Díky, kluci!"