Tisková zpráva: Po druhém místě v posledním závodě sezóny FIM MXGP v Manatově skončil Gajser v konečném pořadí třetí

11.11.2021….

V jedné z nejtěžších motokrosových bitev v historii mistrovství světa v motokrosu vůbec skončil Tim Gajser z Team HRC na konečném pořadí FIM MXGP 2021 na třetím místě, poté, co v osmnáctém a posledním kole letošního světového šampionátu si dojel pro druhou příčku.

Po nešťastném incidentu na začátku nedělního závodu nastoupil Gajser do středečního závodu s tím, že potřeboval získat o patnáct a více bodů více než jeho dva soupeři v boji o titul. Přes třetí a druhé místo v rozjížďkách se musel spokojit s třetí příčkou v konečném hodnocení seriálu FIM MXGP 2021. Pro Slovince to byl neuspokojivý konec této jinak neskutečně dramatické sezóny, plné mnoha vítězství i pádů. Jezdec Hondy na sebe ale může být hrdý, neboť jeho úsilí, které bylo po celý rok neskutečné. Gajser letos vyhrál čtyři podniky MXGP a sedm rozjížděk.

V první jízdě se Gajser nedokázal po startu dostat na přední pozice a místo toho se musel prodírat ze zadních pozic. Po prvním kole byl ale již sedmý a dále se probíjel na přední příčky. V šestém kole byl již třetí, těsně za dvěma nejlepšími. Přes skvělou jízdu se mu bohužel nepodařilo posunout víše a musel se spokojit s třetím místem.

S vědomím, že jeho šance na zisk šampionátu neustále klesaly, jezdec Hondy vynaložil 100% úsilí a snahu ve druhém závodě. Mnohem lépe se mu podařil start a tentokrát byl třetí již v prvním kole. Gajser se také zdál mnohem agresívnější a po chybě jezdce před ním v pořadí se posunul na druhé místo. Poté se zaměřil na vítězství v závěrečné rozjížďce roku a začal velmi intenzivně vytvářet tlak na vedoucího jezdce. V cíli byl nakonec o 1,4 sekundy dříve Timův rival.

Gajser do závodu dal své maximální jezdecké umění a úsilí se nikdy nevzdat, které je pro něj tak typické. Gajser se dokázal dostat z řady těžkostí, jako například zlomená klíční kost, ale také předvedl řadu brilantních závodů jako třeba v Rusku, kdy dokázal s posledního místa po staru vyhrát. Nebo v Německu, kde vyhrál pár týdnů po operaci zmíněné klíční kosti. Celkově je Gajser zklamaný, že ke svým čtyřem titulům nepřidal další, zvláště poté, co po drtivou většinu seriálu byl na prvním místě a jezdil s červenou tabulkou.

Sezona 2022, by měla začít začátkem příštího roku, a tak nebude mnoho času na mnoho odpočinku a vzpamatování se z této bouřlivé sezóny. Není ale pochyb, že Gajser bude připraven s chutí vyrazit do úvodního kola série.

Tim Gajser 243

Skončit na celkovém třetím místě v šampionátu není samozřejmě to, co jsem chtěl, když jsem minulý týden přijel do Mantovy. Celá sezóna byla plná vzestupů a pádů. Někdy prostě věci nevychází jak by jste chtěli. Až do samého konce to byla vyrovnaná sezóna a myslím si, že jsme divákům nejednou předvedli nádhernou show. Gratuluji Jeffreymu k zisku titulu, udělal přesně to, co potřeboval. Jsem rád, že jsem poslední jízdu roku odjel v těsném kontaktu za ním, vlastně až na cílovou čáru. Zdá se, že začneme nový ročník na konci února, takže nemáme mnoho času. Teď ovšem budu krátkou dovolenou mít a poté se hned začnu připravovat na rok 2022. Velké díky celému týmu a všem fanouškům. Je mi ctí mít tak velkou podporu jak na trati, tak mimo ní a těším se, že se pokusím příští rok vybojovat svůj pátý světový titul.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Věděli jsme, že pokud se Tim má stát mistrem světa, bude potřebovat trošku pomoci. V naších očích je ale nadále šampionem. Pokaždé, když vyjede na trať dává tomu 100%, zároveň také kvůli tomu jak se chová mimo trať. I když věděl, že titul se zdá čím dál více nepravděpodobný, neustále bojoval a skončil druhý. Celý Team HRC je na jeho snahu velmi hrdý a děkujeme mu za všechny zážitky a vzpomínky, které z letošní sezóny v našich srdcích zůstanou. Děkuji Time!