Tisková zpráva: Ryan Dungey skončil druhý v 7. závodu FIM mistrovství světa/AMA Monster Energy Supercross 2016 v Dallasu

21.02.2016....

Jezdec továrního týmu Red Bull KTM Ryan Dungey, skončil dnes v noci druhý v sedmém podniku FIM mistrovství světa/AMA Monster Energy Supercross 2016, který se odjel na AT & T stadionu v Dallasu. Jeho týmový kolega Marvin Musquin dokončil finále po pádu v první zatačce  a následném skvělém výkonu na šestém místě.

Dungey získal v dopoledních kvalifikačních jízdách první místo a do semifinále šel tedy z první pozice aby zde nakonec dojel třetí. Musquina se smůla držela i v semifinále, když se ze čtvrté pozice, díky pádu propadl na pozici osmou.

Finálová jízda
 Po spadnutí startovacího zařízení se Dungey objevil na druhém místě za Ken Roczenem, který získal holeshot. Musquin se bohužel zapletl do kontaktu z Tomacem a po následném pádu vyjížděl do finálové jízdy z posledního místa. Mezi tím se Dungey dostal do vedení, ale to mu dlouho nevydrželo a brzy byl opět druhý. Ač Dungey dělal vše pro to, aby Roczena porazil, nakonec byl i tak rád za druhé místo a stupně vítězů. Musquin nakonec dojel po brilantní stíhačce šestý.

"Trať dnes byla opravdu těžká," uvedl po závodě Dungey. "Byl to boj až do konce. Opravdu jsem se snažil zejména na konci tvrdě tlačit na Roczena, ale nedalo se více udělat. Jsem ale rád za stupně vítězů." Dodal Dungey. Musquin se z posledního místa rychle posouval do předu. V polovině jízdy byl již desatý a o pár
kol později šestý. Na této pozici projel i cílem. "Z prvních metrů finálové jízdy jsem opravdu zklamán.
Cítil jsem se dnes opravdu silný. Na druhou stranu jsem ale rád ze zisku cenných bodů." Dodal po závodě Musquin

Příští závod: 27.února 2016 - Atlanta, GA (USA)