Tisková zpráva: Team HRC se po Lokti připravoval v písku na MXGP Belgie

02.08.2019....

Hned po skončení kopcovité a hlinitokamenité Velké ceně České republiky se jezdci Team HRC Tim Gajser, Brian Bogers a Calvin Vlaanderen vydali několik set kilometrů západně, do Belgie, aby se připravili v hlubokém písku na čtrnácté kolo FIM Mistrovství světa v motokrosu, kterým bude 3. a 4. srpna MXGP Belgie.

V průběžném hodnocení seriálu třídy MXGP má Tim Gajser před svými pronásledovateli 177 bodů náskoku, když do konce seriálu zbývá pět závodů, tedy maximálně 250 bodů. Gajserovým cílem je ale se plně soustředit a pokračovat ve výkonech z posledních týdnů a měsíců, kdy z posledních možných 400 bodů získal bodů 381.

Velké ambice vkládají do MXGP Belgie další dva jezdci Team HRC Brian Bogers a Calvin Vlaanderen.

Tim Gajser 243

S části týmu jsme hned z Lokte odcestovali do Belgie, abych se v písku co nejlépe připravil na tento víkend. Belgický závod bude naprosto o něčem jiném, než závod v Lokti, ale těch pár dní jsem si dost užil. Je pravdou, že jsem v zimě hodně trénoval na písku v Chorvatsku, jelikož jsem věděl, že jízdu na tomto povrchu musím zlepšit. Snažím se mnoho nepřemýšlet nad vývojem v šampionátu a snažím se soustředit na každou jízdu, na každý závod a to je to co udělám i tento víkend. Vím, že to budou dvě obtížné jízdy a abych podal dobrý výkon musím do toho dát 100%.

Brian Bogers 189

Tento víkend jsme měli pár dní tréninku na písku s cílem nastavit co nejlépe pérování. Byl to skvělý trénink, jelikož jsme jezdili na pískových tratích, tudíž doufám, že jsem na závod dobře připraven. Lommel je trať na které jsem od 65cc vyrostl a jezdím zde moc rád. V neděli chci zajet dva skvělé výsledky.

Calvin Vlaanderen 10
Očividně se na závod těším, protože se jedná o pískovou trať a já si myslím, že jsem na takovém povrchu dobrým jezdcem. Bohužel Loket pro mně nebyl dobrý, přesto že moje rychlost a kondice byly dobré. Myslím si, že my chyběla dávka štěstí. Teď se musím soustředit na tento závod. V sobotu musíme ještě vyladit nastavení, abych v neděli podal dva 100% výkony.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Po Lokti to byl určitě rušný týden. Loket a Lommel jsou dvě naprosto odlišné tratě a my musíme udělat vše proto, abychom byli připraveni na všechno. V Čechách to byl dost bláznivý víkend, kdy za Timem přijela velká spousta fanoušků, aby jej velmi hlasitě povzbuzovali a poté i ještě více hlasitěji oslavovali. Teď absolvoval několik dní tréninku v písku a my v týmu pevně věříme v další více než skvělé výsledky zakončené stupni vítězů, které by mu při shodě okolností mohli přinést už titul mistra světa. Co se Bogerse týče, bylo skvělé jej vidět na předních příčkách. Pevně věříme, že se mu to podaří zopakovat i teď v Lommelu, jelikož je více než skvělým jezdcem na zdejším povrchu trati. O Celvinovi jsem přesvědčen, že zazáří.