Tisková zpráva: Trentino vítá fanoušky a Team HRC k trojici závodů MXGP

21.10.2021….

Na trati v Pietramuratě ležící v oblasti Trentino v severní Itálii se budou konat 14, 15 a 16 kola FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021.

Tim Gajser z Team HRC, jenž má aktuálně pouhých patnáct bodů na lídra seriálu vstoupí do intenzivního týdne tří závodů GP, kdy v posledních třech GP skončil na stupních vítězů – včetně vítězství v Německu. Tentokrát bude pevně doufat, že se vrátí na vítěznou vlnu, právě na zdejší trati, která v minulosti zažila některá nejvýznamnější vítězství jeho kariéry.

V roce 2015 zde Gajser vyhrál svou první Grand Prix, aby následně získal titul mistra světa ve třídě MX2. Od té doby se Slovinec radoval z celkových vítězství třiatřicetkrát. Následně tady vyhrál v roce 2017 a také v roce 2019, kdy se Gajser po závodě mohl radovat z vítězství v šampionátu MXGP. V minulém roce 2020 se na trati nedaleko Lago Di Garda, odjely tři podniky, když jezdec Hondy CRF450RW vybojoval ze sto padesáti možných bodů sto třicet sedm. Po druhém závodu byl korunován jako mistr světa MXGP.

První závod v Pietramuratě je na programu 24. října, poté bude další závod následovat ve středu 27. října a v neděli 31. října. Co je poměrně zásadní je fakt, že po více jak dvou letech nebude počet diváků omezen, což by mělo zajistit velký počet Slovinců, aby mohli přejet hranice a fandit svému hrdinovi ve všech třech akcích.

Tim Gajser 243

Na trojzávod v Trentinu se moc těším. Bude to náročný týden s krátkými pauzami mezi závody, ale zvládli to loni, tak doufám, že zajedu i letos dobré jízdy. Šampionát je stále velmi vyrovnaný, a mým cílem bude si závod užít a odstranit malé chyby, které mě v předchozích GP stály cenné body. Pokud se mi to podaří, jsem si jistý, že moje výsledky budou dobré, což by mi hodně pomohlo k posledním dvěma kolům seriálu v Mantově. Také věřím, že mi přicestuje fandit velké množství mých fanoušků, protože bude skvělé je mít zpět kolem trati, protože mi dokáží vytvořit velkou podporu.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Jako Team HRC máme na Trentino opravdu pěkné vzpomínky, takže je dobré tam zamířit a pokusit se získat zpět červenou tabulku v šampionátu MXGP. Tři závody za sedm dní nebudou snadné, ale s tratí  máme mnoho zkušeností, takže by nemělo být příliš obtížné získat dobré nastavení a přizpůsobit se závodům v závislosti na terénu a počasí, které může být v této roční době různé. Celkově je to však týden, na který se těšíme, a bude skvělé znovu závodit s fanoušky, kteří vždy skvěle Timovi fandí.