Třetí pódium pro Strijbose ve Švédsku

06.07.2015....

Prašná kamenitá trať v Uddevalle byla další úspěšnou zastávkou v mistrovství pro Kevina Strijbose z Rockstar Energy Suzuki World MXGP. Kevin dojel na třetí pozici v Grand Prix Švédska, dosáhl tak na třetí po sobě jdoucí pódium a zopakoval výsledek z roku 2014 na stejném podniku.

Belgičan si za teplého a slunečného počasí dojel na své RM-Z450 pro osmé a druhé místo v jednotlivých jízdách. Glenn Coldenhof (Rockstar Energy Suzuki Europe) bral osmé místo na tomto okruhu a v MX2 Jeremy Seewer zvedl třetí trofej, za celkové třetí místo v pořadí.

Pořadatelé v Uddevalle - před 22.000 fanoušky - připravili za slunečného počasí (teplota se blížila 30 stupňům) upravenou tvrdou trať, kde se však vyjezdily zrádné koleje, protože museli trať kropit, aby se tolik neprášilo.
Strijbos zahájil první jízdu na 30 minut +2 kola zostra. Držel se v top-třech, ale ve druhé polovině skončil mimo trať a incident ho poslal hluboko do startovního pole. Snažil se znovu získat postavení, měl však malou nehodu a tak se musel znovu dostávat  z 15. příčky až na osmé místo.

29 letý borec si vše vynahradil ve druhé jízdě. Romain Febvre chytil holeshot, ale Strijbos se přes něj dostal do vedení v první levé zatáčce. Od tohoto okamžiku se tato dvojice odtrhla od ostatních. Strijbos odrážel Francouze po většinu času, ale tři kola před koncem nedokázal na svého soka zareagovat.
Pro Coldenhoff si po dobrém startu v sobotní kvalifikaci vyjel páté místo, což značilo dobrou pozici před první zatáčkou.

"Číslo 259" uzavíralo v první fázi závodu první desítku a svádělo bitvu s italským jezdcem Davidem Philippaertsem. Na jednom místě se Glenn tlačil na sedmé místo, ale Philippaerts mu to vrátil. Pak se mezi ně zamíchal Strijbos, a tak dokončil první závod devátý. Druhý závod jel opět plynule a dotíral na Jeremy Van Horebeeka, a dokončil na šestém místě, což je jeho nejlepší výsledek z posledních šesti startů.

Strijbos po návratu po zranění chytil docela dobrou formu, získal slušné množství bodů a průběžně je 11. v šampionátu. Coldenhoff se drží v top ten, je na 10. místě.
Rockstar Energy Suzuki World MXGP se na 12. díl šampionátu příští víkend přesune do Kegumsu na Grand Prix Lotyšska. K týmu by se měl již připojit Clement Desalle, který se vrací po problémech s kolenem.

Kevin Strijbos:
"Pódium je dobré! Nebyl jsem po prvním závodě příliš spokojený. Udělal jsem malou chybu, byl široký, dostal se mimo a klesl až na 15. místo. Udělal jsem další chybu a už bylo těžké se dostat víc dopředu. Potřeboval jsem dobrý start, a to je to, co jsem udělal ve druhé jízdě. Dostal jsem se do boje s Febvrem a bylo to těžké, protože byl v některých místech strašně rychlý. Snažil jsem se držet dál, ale chytaly mne křeče v nohou, což mne limitovalo. Snažil jsem se bránit, ale nešlo to. Tak jako tak, byla to dobrá jízda a dobrý výsledek, abych byl opět na stupních vítězů."

Glenn Coldenhoff:
"Měl jsem dobrý start v první jízdě a solidní první kolo. Byl jsem osmý za Philippaertsem na dlouhou dobu, ale nemohl ho předjet. Byl tam jen jeden úsek, snažil jsem se jít před něj, ale nešlo to. A nakonec mě předjel i Strijbos! Ve druhé jízdě jsem měl dobrý start, ale holeshot o kousek nezískal! Byl jsem pak celou jízdu na šestém místě. Waters se ke konci přiblížil, ale pozici jsem udržel. Jen jsem nemohl uvěřit, kolik vody bylo nastříkáno na trati. Myslím, že to byla solidní GP a já se teď opravdu těším na Lotyšsko, protože cítím formu."

MXGP závod 1: 1. Romain Febvre (FRA, Yamaha), 34:28.955; 2. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:14.107; 3. Shaun Simpson (GBR, KTM), +0:18.097; 4. Todd Waters (AUS, Husqvarna), +0:18.528; 5. Gautier Paulin (FRA, Honda), +0:20.159; 6. Dean Ferris (AUS, Husqvarna), +0:25.268; 7. David Philippaerts (ITA, Yamaha), +0:31.278; 8. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:32.398; 9. Glenn Coldenhoff (NED, Rockstar Energy Suzuki), +0:35.198; 10. Christophe Charlier (FRA, Honda), +0:43.540.

MXGP závod 2: 1. Romain Febvre (FRA, Yamaha), 35:12.538; 2. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), +0:01.295; 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:31.708; 4. Dean Ferris (AUS, Husqvarna), +0:33.610; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:40.109; 6. Glenn Coldenhoff (NED, Rockstar Energy Suzuki), +0:42.819; 7. Todd Waters (AUS, Husqvarna), +0:45.235; 8. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:48.698; 9. David Philippaerts (ITA, Yamaha), +1:01.555; 10. Gautier Paulin (FRA, Honda), +1:01.775.

MXGP celkové pořadí: 1. Romain Febvre (FRA, YAM), 50 p.; 2. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 38 p.; 3. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), 35 p.; 4. Dean Ferris (AUS, HUS), 33 p.; 5. Todd Waters (AUS, HUS), 32 p.; 6. Shaun Simpson (GBR, KTM), 30 p.; 7. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 28 p.; 8. Glenn Coldenhoff (NED, Rockstar Energy Suzuki), 27 p.; 9. Gautier Paulin (FRA, HON), 27 p.; 10. David Philippaerts (ITA, YAM), 26 p.

Průběžné pořadí MXGP World Championship (po 11 z 18 podniků): 1. Romain Febvre (FRA, YAM), 419 p.; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 380 p.; 3. Maximilian Nagl (GER, HUS), 360 p.; 4. Gautier Paulin (FRA, HON), 351 p.; 5. Evgeny Bobryshev (RUS, HON), 319 p.; 6. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki), 291 p.; 7. Shaun Simpson (GBR, KTM), 257 p.; 8. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 232 p.; 9. Todd Waters (AUS, HUS), 224 p.; 10. Glenn Coldenhoff (NED, Rockstar Energy Suzuki), 196 p.; 11. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki), 186 p.