Úspešné ME v motokrose v Šenkviciach

21.04.2016....

Motokrosová trať v Šenviciach sa už po tretí krát stala uplynulý víkedn desjikom eur´pskeho motokrosového šampionátu. Uskutočnilo sa tu tretie podujatie ME triedy EMX Open a podujatie severozápadnej zóny majstrovstiev Európy motokrosových nádejí tried EMX65 a EMX85N.

Organizátor M-Cross Šenkvice už tradične pripravil pre c elkom 99 štartujúcich jazdcov z 13-tich krajín Európy vynikajúcu trať a preto nstálo úspešnému priebehu tohto najvýznamejšieho motokrosu na Slovensku v roku 2016 nič v ceste.

Triedu EMX65 ovládol Van Erp a triedu EMX85 Nagy
Seriál sevrezápadnej zóny mládežníckych tried otvorilo úvodné podujatie v Dánsku, Šenkvice boli druhým podujatím päťdielneho seriálu. Medzi tými najmenšími si prvenstvom dvoma víťazstvami vo finálových jazdach vybojoval Ivano Van Erp z Holandska pred druhým Liamom Evertsom (BEL), synom svetovej motokrosovej legendy a tretím Sem De Langom (NL).

V takomto poradí sú chlapci i v priebežnom poradí seriálu tejto triedy EMX65

V silnejšej triede EMX85 stupne obsadili chlapci zo severských krajín. Zvíťazil taktiež dvoma prvestvami z fináloviek Anton Nagy zo Švédska pred svojim krajanom Emilom Jonrupom, tretie miesto si vyjazdil Matias Vesterinen z Fínska. AJ v tejto triede je poradie po dvoch podujatiach zhodné z poradím zo Šenkvíc: 1.ANton Nagy, 2.Emil Jonrup, 3.Matias Vesterinen.

Z trojice slovenských jazdcov štartujúcich v tejto triede sa najlepšie darilo Krisztian Vincze-Dokovi, ktorý skončil na 34.mieste, Jakub Popovicz skončil na 36,mieste a Nikolas Marek na 39.mieste. Pre našich jazdcov to bola hlavne veľká možnosť konfrontácie s európskymi rovesníkmi.

Seriál EMX65 a EMX85 SZZ pokračuje v Holandsku 30.4.-1.5.2016.

Triedu EMX Open ovládli podľa predpokladov českí jazdci
ME tejto seniorskej triedy EM Open majú v tomto roku osem dielny seriál a Šenkvice boli tretím dejiskom bjovo o tohtoročný titul. Obhajca titulu českí jazdec Martin Michek sa na vedúcej priečke usadil už v sobotňajšej kvalifikácii a do konca preteku pred seba nikoho nepustil. V dvoch finálových jazdách sa bojovalo hlavne o druhé a tretie miesta. V prvej jazde bol najväčším Michekovým súperom ďalší z českých jazdcov Marek Sukup, avšak druhú jazdu nedokončil. V prvej jazde patrili i trtie a štvrté miesto čským jazdcom Petrovi Michalec ovi a Petrovi Bartošovi. Druhá jazda bola víťazná opät pre Micheka pred druhým Bartošom a pre radosť domácich tretím Tomášom Šimkom zo Slovenska. V súčte bodov po dvoch finálových jazdách bolo napokon v Šenkviciach " na bedni" poradie v triede EMX Open nasledovné: 1. Martin Michek, 2. Petr Bartoš, 3.Petr Michalec.

Zo slovenských jazdcov, ktorí až v počte 14 využili možnosť porovnania sa s euróspkou špičkou sa najlepšie umiestnil na 7.mieste Richard Śikyňa, na 9.mieste skončil Tomáš Kohút, na 12.mieste Tomáš Šimko a na 14.mieste Jakub Hruška.

V priebežbom poradí je je i tejto seniorskej triede po troch podujatiach poradie rovnaké ako v Šenkviciach: Michek, Bartoš, Michalec. Zo slovenských jazdcov je priebežne na 13.mieste Jakub Hruška, ktorý štartoval i na prvých dvoch podujatiach seriálu v SLovinsku a Chorvátsku.
Seriál ME EMX Open pokračuje štvrtým podujatrím opäť v Slovínsku posledný májový víkend.

zdroj: smf.sk

zdroj foto: Sport photo