V sobotním závodě Red Bull Rookies Cupu zvítězil Čech Hanika

28. 9. 2013....

Předposlední závod letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu vyhrál český motocyklový závodník Karel Hanika, který má v tomto šampionátu již teď jistý titul. Sedmnáctiletý jezdec z Brna do závodu startoval z pole position a musel se hodně snažit, aby si sobotní plný počet bodů vybojoval.

Po startu závodu na patnáct kol jel ve vedení Jorge Martin před Marcosem Ramirezem a třetím v pořadí Karlem Hanikou. Hodně nebezpečný pád měl Manuel Pagliani, který spadl přímo před jezdce, kteří jeli v těsném závěsu za Italem. Naštěstí nedošlo ani ke kontaktu s jezdcem ani s ležícím motocyklem. Pro Paglianiho ale velká smůla, protože měl šanci bojovat o celkové druhé místo.

Vedoucí skupina čítala přibližně sedm závodníků a do vedení této početné eskadry se ve třetím kole poprvé dostal Karel Hanika. Nicméně ne na dlouho, protože mu byli jeho soupeři stále v patách a nejvíc Marcos Ramirez. V pátém kole zasáhl do hry Holanďan Scott Deroue, všechny své soupeře předjel a převzal vedení závodního pole.

Ani v polovině závodu tak nebylo jasné, kdo vyhraje, protože vedoucí skupinka ne a ne se roztrhnout. V době, kdy do konce závodu zbývalo šest kol, položil na zem svoji KTM Ramirez, ale Španěl to nějakým zázrakem stačil dostat do kolmé polohy a i za cenu výjezdu mimo trať v závodu dál pokračovat. Tento moment, ale usnadnil život Karlu Hanikovi. Ten s Ramirezem sváděl těžké bitvy o vedení a nyní mohl nikým neobtěžován budovat potřebný náskok.
Ten měl tři kola před cílem hodnotu 1,590 sekundy a Karel Hanika si vítězství už nikým nenechal vzít. V Misanu měl smůlu kvůli poruše motocyklu, ale tentokrát mu to vyšlo a cílem závodu projel jako první. Na druhém místě skončil Scott Deroue a třetí Stefano Manzi. Celkově druhý Jorge Martin má celkem 154 bodů, třetí Manuel Pagliani 137, čtvrtý Stefano Manzi 134 a pátý Marcos Ramirez 129 bodů.