Valentino Rossi vyhrál po neuvěřitelně dramatickém boji s Marc Márquezem závod MotoGP v Assenu

27.06.2015....

Téměř sto tisíc natěšených fanoušků královny motocyklových sportů na legendárním okruhu TT Circuit Assen, bylo svědkem vítězství devítinásobného mistra světa, před Marc Márquezem. Pro VR46 je to neuvěřitelné 111 vítězství v závodě Grand Prix.

Boj těchto dvou fenomenálních jezdců královské kategorie MotoGP Rossiho a Márqueze vygradoval v poslední šikaně před cílem. Vale vjížděl do retardéru na první pozici, ale Marc se snažil využít místa, které Rossi na vnitřku zatáčky nechal, následoval kontakt obou jezdců. Rossi byl následně přinucen projed poslední zatáčku rovně přes kačírek, zde se Rossimu hodili zkušenosti z motokrosu. Rossi nakonec projel cílovou čáru první a získal tím pádem třetí letošní vítězství. Vale Rossi dokázal v jednom víkendu pole position a vítězství v závodě naposledy v roce 2009 v Misanu.

Vítězství Rossiho je zcela zasloužené, vždyť vedl od startu, vyjma tří kol až do cíle.

Na třetím místě skončil se značným odstupem Jorge Lorenzo. Čtvrtý byl Andrea Iannone. Skvělou podívanou předvedli jezdci na pátém, až osmém místě, kdy konečný rozdíl mezi nimi činil čtyři desetiny sekundy. Pátý, tedy byl klasifikován Pol Espargaró, šestý Cal Crutchlow, sedmý Bradley Smith a osmý Dani Pedrosa.