22.04.2024....
Druhý podnik motokrosového Mezinárodního Mistrovství Francie se včera odjel v Romangé, vzdáleném jen 30 kilometrů od slavné trati v Ernée. Skvěle si tam vedl ve třídě MX2 Julius Mikula (Osička Racing). Rodák z Mostu dokonce v první jízdě odstartoval ze všech nejlépe, aby nakonec dojel jako druhý za Mathisem Valinem (BUD Racing Kawasaki) a před třetím Chilanem, Benjeminem Garbinem rovněž z týmu BUD Racing Kawasaki. V druhé jízdě Julius opět skvěle odstartoval, když ještě v prvním kole byl český jezdec ve vedení. Následně se před Mikulu dostal stejně jako v jízdě první Valin. Na stupních vítězů se na stupínek nejvyšší postavil Valin, druhý Mikula a třetí Tom Guyon (GASGAS). Mimochodem Valin je v průběžném pořadí seriálu mistrovství Evropy EMX250 druhý. Mikula dokázal porazit řadu skvělých borců z juniorských továrních týmů, jako čtvrtého Garbina, pátého v mistrovství světa ostříleného Mathyse Boisrameho, šestého Thibaulta Maupina, sedmého výborného Lotyše Karlise Reisulise. Desátý byl další jezdec z třídy mistrovství Evropy EMX250 Ivano van Erp (všichni tři Yamaha).