08.12.2019....

Americký jezdec továrního týmu americké části HRC Honda a letošní superkrosový mistr Austrálie Justin Brayton ovládl sobotní finálovou jízdu, když za svými zády udržel Justina Barciu z továrního týmu Monster Energy Yamaha. Třetí skončil Ekvádorec Martin Davalos. Ten sice nejlépe odstartoval a téměř do poloviny finálové jízdy (9 minut + 1 kolo) vedl, ale v nájezdu do jedné ze zatáček mu v hlubším písku uklouzlo přední kolo a šel k zemi. V konečném součtu za oba dny měli Brayton a Davalos shodný počet bodů, ale Braytonovo sobotní vítězství rozhodlo o tom, že titul Krále 34. ročníku Monster Energy Superceross Geneve vyhrál právě on. Čtvrtý dojel další Američan Malcom Stewart. Nejlepším Evropanem byl na pátém místě Francouz Cedric Soubeyras na Husqvarně. Sedmé místo vybojoval bývalý mistr světa FIM MX2 Jordi Tixier (Francie, KTM).

V kategorii SX2 byl stejně jako v pátek nejlepší Američan Joey Crown, před Brianem Hsu z Německa (oba KTM). Relativním překvapením bylo třetí místo Norského borce Hakon Fredriksena, kterého jsme mohli dokonce vidět v letošním Motokrosu Národů, který se odjel letos koncem září v Assenu.