17.01.2021....

Včera v noci byl ve Spojených státech, v Houstonu 1 zahájen letošní ročník FIM Mistrovství světa v superkrosu 2021. První díl sedmnáctidílné série, která nese název Monster Energy AMA Supercross FIM World Chapionship ovládl Justin Barcia na továrním stroji GASGAS. Na druhém místě dojel se ztrátou jedné sekundy Ken Roczen z týmu HRC Honda. Třetí místo si z Houstonu 1 odváží jezdec Red Bull KTM Factory Teamu Marvin Musquin. Nedařilo se obhájci z loňského roku Eli Tomacovi (Monster Energy Kawasaki Racing Team), který skončil třináctý. Další závod se odjede již v úterý a to opět na zdejší trati.

VIDEO

VÝSLEDKY

VÝSLEDKY FINÁLE:1. Justin Barcia, Greenville, Fla., GASGAS 2. Ken Roczen, Clermont, Fla., Honda 3. Marvin Musquin, Corona, Calif., KTM 4. Adam Cianciarulo, New Smyrna Beach, Fla., Kawasaki 5. Malcolm Stewart, Haines City, Fla., Yamaha 6. Justin Brayton, Charlotte, N.C., Honda 7. Dylan Ferrandis, Lake Elsinore, Calif., Yamaha 8. Aaron Plessinger, Hamilton, Ohio, Yamaha 9. Cooper Webb, Newport N.C., KTM 10. Zach Osborne, Clermont, Fla., Husqvarna

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ 450SX: 1. Justin Barcia, Greenville, Fla., GASGAS (26) 2. Ken Roczen, Clermont, Fla., Honda (23) 3. Marvin Musquin, Corona, Calif., KTM (21) 4. Adam Cianciarulo, New Smyrna Beach, Fla., Kawasaki (19) 5. Malcolm Stewart, Haines City, Fla., Yamaha (18) 6. Justin Brayton, Charlotte, N.C., Honda (17) 7. Dylan Ferrandis, Lake Elsinore, Calif., Yamaha (16) 8. Aaron Plessinger, Hamilton, Ohio, Yamaha (15) 9. Cooper Webb, Newport N.C., KTM (14) 10. Zach Osborne, Clermont, Fla., Husqvarna (13)

zdroj: AMA Supercross.com, Daily Motion